www.svethardware.cz
>
>
>

Apple obviněn z odlákávání inženýrů od výrobce baterií A123

Apple obviněn z odlákávání inženýrů od výrobce baterií A123
, , aktualita
Spekulace, že společnost Apple chce vstoupit na trh elektrických automobilů, se zdá být oprávněná. Minimálně to podle dosavadních informací vypadá, že se chystá začít vyrábět vlastní baterie.reklama
Objevila se zpráva, že Apple nyní čelí žalobě ze strany A123 Systems - jednoho z předních výrobců baterií do elektromobilů. Podle obžaloby měla údajně společnost Apple vyvíjet nátlak na klíčové zaměstnance A123 s letitými zkušenostmi na poli lithium-iontových baterií a rekrutovat je pro práci na obdobných projektech pro Apple.

V důsledku ztráty klíčových zaměstnanců musela A123 zastavit některé zásadní projekty.

Apple staví svůj úspěch zejména na prodeji mobilních zařízení, která jsou přímo závislá na bateriích. Spekuluje se proto o úmyslu Applu založit vlastní divizi na výrobu baterií, což by umožnilo Applu snížit náklady nebo lépe kontrolovat dodávky baterií do svých mobilních zařízení. Znalosti expertů na poli vysokokapacitních lithium-iontových baterií by proto rozhodně nebyly na škodu.

Nicméně A123 nejsou jedinou společností pohybující se v oblasti elektromobilů, které se Apple údajně snažil odlákat přední odborníky. Nedávno vznesla vůči Applu podobné obvinění automobilka Tesla Motors a nejednalo se prý pouze o experty na baterie. To by naznačovalo, že v Applu skutečně uvažují i o vstupu na trh s elektromobily, kde je Tesla významným hráčem. O Applu jako výrobci elektrických automobilů už se nějakou dobu spekuluje, nicméně zatím to nebylo oficiálně potvrzeno.

Začínat v úplně novém odvětví, a to zejména v automobilovém průmyslu, kde je nemalá konkurence a který je svazován mnoha ekologickými, bezpečnostními a dalšími omezeními, rozhodně není bez rizika. Nicméně společnost, jejíž tržní hodnota překročila 700 miliard dolarů a která údajně drží rekordní hotovost (podle investičního webu to bylo loni v dubnu téměř 160 mld. USD), si podobný projekt může dovolit.

Zdroj Reuters
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek