www.svethardware.cz
>
>
>

Apple prý pracuje na elektromobilu, bude iCar?

Apple prý pracuje na elektromobilu, bude iCar?
, , aktualita
Společnost Apple je v poslední době kritizována, že ztratila svůj náboj, který jí dával zesnulý Steve Jobs. Nicméně existují známky toho, že by Apple mohl pracovat na konkurentovi pro elektromobil Tesla.reklama
Samotný Apple pochopitelně neuvedl nic konkrétního a pokud elektromobil skutečně připravuje, dozvíme se o něm zaručené informace nejspíše až tehdy, kdy bude připraven. Ovšem Apple je také ostře sledovanou společností a něco takového jako vývoj elektromobilu těžko zcela utají, takže je pravděpodobné, že si skutečně chystá konkurenci pro elektromobil Tesla.

Je rovněž pravděpodobné, že půjde o model, který bude autonomní, čili nebude potřebovat lidského řidiče. O chytrých autech mimochodem pojednává nedávný článek, z nějž se můžete dozvědět, že jde o oblast, v níž se pohybují známé IT společnosti jako Google či NVIDIA, však právě ty mají nejvhodnějí know-how pro vývoj takového produktu. Není tedy ani tak překvapivé zjistit, že by se Apple měl také pustit do vývoje chytrého elektromobilu.

Agentura Bloomberg přitom mluví o bitvě o zaměstnance, která má právě probíhat mezi firmou Apple a Tesla. Právě díky tomu vyplynuly tyto informace na povrch a o elektromobilu mluví také Business Insider a Mac Observer, který si je dle vlastních slov dokonce na sto procent jistý. Apple tak měl od firmy Tesla přetáhnout k sobě klíčové inženýry zabývající se mechanikou, robotikou a technologiemi výroby.

Je ovšem pravděpodobné, že výsledný iCar, nebo jak se elektromobil od Apple bude jmenovat, nebude představen nijak brzy.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů