www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

APU se prodávají špatně, AMD vydělá méně

APU se prodávají špatně, AMD vydělá méně
, , aktualita
Společnost AMD byla nucena pro nedávno skončený druhý kvartál roku 2015 snížit objem předpokládaných tržeb, a to prý především kvůli nízkému zájmu o jeho APU. Finanční výsledky tedy budou asi ještě horší, než se předpokládalo.reklama
Do finančních výsledků za poslední kvartál jen težko výrazně zasáhnou nové Radeony série 300, natož pak ještě později představené Radeon R9 Fury X, které ostatně stejně jako hi-end tvoří jen minimum z celkových tržeb za grafické karty. AMD také na konci května představilo A10-7870K, čili nové APU, které se jako Kaveri Refresh postavilo do čela desktopových Kaveri, ale oproti nim nepředstavuje velké zlepšení. Jinými slovy, AMD v druhém kvartálu nedostalo na trh v podstatě nic, čím by mohlo zaujmout (možná s výjimkou mobilních Carrizo) a co by mohlo vylepšit jeho tržby.

Společnost Advanced Micro Devices se tak včera rozhodla, že sníží objem předpokládaných tržeb za druhý kvartál, a to především kvůli slabé poptávce po svých APU jak od koncových uživatelů, tak od OEM zákazníků. Činí tak přitom v době, kdy už je druhý kvartál několik dní minulostí a my už pomalu očekáváme, že budou zveřejněny finanční výsledky. AMD je obvykle ohlásí krátce po Intelu a pravděpodobně to bude někdy v příštím týdnu.

A co tedy můžeme očekávat? Dle předpokladů to budou o 8 procent nižší tržby v porovnání s předchozím kvartálem, čili přibližně 950 milionů dolarů. Dostane se tak pod hranici jedné miliardy, s níž dle GAAP principů v minulém kvartálu AMD vykázalo ztrátu 137 milionů. Firma neuvedla, jestli za snížením předpokládaných tržeb mohou nízké prodeje desktopových APU, nebo také případně nižší poptávka po APU Carrizo pro mobilní počítače. To se dozvíme asi až v podrobnějším "vyúčtování".

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře