www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Archos PC Stick: tyčka za 3000 Kč

Archos PC Stick: tyčka za 3000 Kč
, , aktualita
Společnost Archos je dalším výrobcem hardwaru, který na trh vyšle své PC ve tvaru přerostlého flash disku. Jde o model Archos PC Stick scenou 79 liber, tedy přibližně 3000 Kč. Co nám nabídne?reklama
Archos PC Stick se bude snažit uživatele zaujmout především cenou, která se bude pohybovat v přepočtu kolem 3000 Kč. To je částka, kterou dáme za Intel Compute Stick s 8 GB paměti a Linuxem. Archos, kterého známe jako výrobce mobilních zařízení, ale za tuto cenu nabídne model s 32 GB paměti a systémem Windows 10, takže v tomto jednoznačně vede.

Minipočítač od Archosu má jednoduché zpracování a vypadá to, že jeho vnější plášť je vyroben z hliníku a ani to nevypadá, že by měl využívat aktivní chlazení. O tom ale zpráva vůbec nemluví a zatím ještě nebyly zveřejněny fotografie, které by toto zařízení ukazovaly ze všech stran.

Co se týče specifikací, pak toto PC je založeno na procesoru Intel Atom Z3735F se čtyřmi jádry. Jde o generaci Bay Trail-T, tedy původně tabletové SoC s taktem 1,33 až 1,83 GHz, 2 MB L2 cache a jednoduchou grafikou se čtyřmi shadery na max. 646 MHz. Dále tu jsou 2 GB operační paměti, zmíněných 32 GB pro data rozšiřitelné pomocí Micro SD, rozhraní Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Micro USB a USB. Celé zařízení má rozměry 113 x 37,6 x 14 mm a hmotnost 60 gramů. Systém Windows 10 bude vybaven předinstalovanými aplikacemi Word Mobile, Excel Mobile a PowerPoint Mobile.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek