www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Compute Stick: PC v tyčce přijde v dubnu

Intel Compute Stick: PC v tyčce přijde v dubnu
, , aktualita
V příštím měsíci můžeme očekávat příchod mikropočítače Intel Compute Stick na trh. Jde o počítač uzavřený v malé "tyčce" s podobou většího USB flash disku, který Intel ukázal již na CES v Las Vegas.reklama
O počítači Intel Compute Stick jsme si tak mohli přečíst již na začátku tohoto roku, kdy již bylo zřejmé, že půjde o obdobu různých jiných počítačů svého druhu, které si můžeme už nějaký čas koupit především na čínských serverech s elektronikou. Compute Stick má velmi blízko k počítači Hanspree HDMI, který je vybaven operačním systémem Windows 8.1 s Bing a dále využívá Intel Atom Z3735F, 32GB kartu a 2 GB operační paměti. K dispozici je na Amazonu za cenu kolem 5000 Kč.

Intel Compute Stick má tedy dorazit na trh v dubnu či přinejhorším na začátku května, ale zde je řeč o dostupnosti ve Velké Británii. Co se týče cen, pak ty asi nebudou příliš přívětivé, protože tyčka s Windows 8.1 s Bing má přijít na 180 liber s daní, což je v přepočtu 6800 Kč. Linuxová verze by se ale mohla dostat na dvoutřetinovou cenu, čili cca 4500 Kč. Na CES 2015 zástupce Intelu přitom říkal, že můžeme očekávat ceny 149 USD za verzi s Windows a jen 89 USD za Linuxovou.

Není to však tak, že by model s Windows 8.1 byl o tolik dražší jen kvůli systému. Má také 32 GB na kartě a 2 GB RAM, zatímco Linuxová verze má jen 8 GB na kartě a 1 GB RAM. Společného mají to, že využívají čtyřjádrový Intel Atom Z3735F, rozhraní USB s portem v plné velikosti i v mini velikosti, slot pro kartu SD, rozhraní Wi-Fi a Bluetooth 4.0 a hardwarový vypínač. Délka celého zařízení je kolem 10 cm.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář