www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ashes of the Singularity v DX12: AMD i NVIDIA zrychlují

Ashes of the Singularity v DX12: AMD i NVIDIA zrychlují
, , aktualita
Benchmark hry Ashes of the Singularity nedávno vyvolal velkou diskusi nad výkonem karet GeForce a Radeon v DirectX 12 a nad celým tématem asynchronních shaderů. Podívejme se na to, jak si vedou karty s nejnovějšími ovladači.reklama
Ashes of The Singularity je hra, která je zajímavá především tím, že je jako jedna z prvních určena i pro DirectX 12, které umí využít a vykázat značný nárůst výkonu, ovšem v předchozích testech se to týkalo karet Radeon, zatímco karty NVIDIA v některých případech mírně získaly a jinde zase ztratily. Začalo se tak mluvit o asynchronních shaderech, které měly tuto výhodu kartám Radeon zajistit, přičemž NVIDIA zaujala vyčkávací pozici. Nyní má AMD i NVIDIA v nabídce nejnovější ovladače, které jsou určeny nejen pro Star Wars Battlefront, ale také pro Ashes of the Singularity, čili můžeme očekávat, že v této hře by karty obou firem měly předvést to nejlepší, co v nich je.

Server Computer Base nám toto srovnání nabídne, přičemž pro svůj test využil karty AMD Radeon R9 Fury X a Radeon R 390, z konkurenčního tábora pak NVIDIA GeForce GTX 980 Ti a GTX 970. Ovladače NVIDIA verze 355.60 a 358.50 a AMD 15.8 a 15.10 byly tedy hlavním tématem testu a jak se ukázalo rozdíly tu skutečně jsou.

Ať dokáže NVIDIA či AMD využít asynchronní shadery jakkoliv, z výsledků je zřejmé, že hi-endové modely jsou vyrovnané a v souboji R9 390 vs. GTX 970 o trošku vede Radeon, a to všechno v DirectX 12. Samotná hra Ashes of the Singularity je ale stále vyvíjena, a to v současnosti jako alfaverze. Dle předpokladů se ale má dostat do nabídky Steam (Early Access) již 22. října, tedy příští čtvrtek. Čili poměr sil se může ještě změnit.

Zdroj: Computer Base
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře