ASRock a pět desek pro Haswell Refresh včetně ITX

ASRock a pět desek pro Haswell Refresh včetně ITX
, , aktualita
Společnost ASRock vypustila do světa informace o rovných pěti základních deskách, které jsou vybaveny čipovými sadami Intel 9 Series, a určeny jsou tak pro procesory Haswell Refresh a později také Broadwell.reklama
Mezi novými základními deskami ASRock převažuje formát ATX a pak tu je jedna osamělá formátu Mini-ITX. Informace o nových čipových sadách evidentně ještě nemohou být oficiálně zveřejňovány, a to ani jejich označení, neboť ASRock stejně jako Gigabyte nápisy rozmazal. Je ale naprosto jasné, že půjde o čipové sady Intel Z97, H97, apod.

Jako první byla představena nejlevnější z celé pětice, a to ASRock Z97-Extreme4, která však i tak nabídne dvanáctifázové VRM napájení procesoru, dva sloty PCI Express 3.0 x16 (oba zapojené budou pracovat v režimu x8/x8), jeden PCI Express 2.0 x16 (4 linky) a tři PCI Express 2.0 x1. Disky a jiná zařízení připojíme na osm portů SATA 6 Gbps, z nichž se dva mohou spojit do podoby SATA Express pro připojení výkonných SSD, pro něž je 6 Gbps málo. Vedle toho tu je také jeden slot pro karty M.2, Gb Ethernet, zvuk ASRock Purity a dual-UEFI BIOS. A aby ASRock nelezl firmě Gigabyte do zelí, tak přepínání mezi BIOSy nemá automatické, ale manuální pomocí jednoduchého přepínače na desce.

ASRock Z97-E ITX vypadá na velmi dobře vybavenou desku formátu Mini ITX, která doisponuje 6fázovým napájením, dvěma DDR3 DIMM, jedním PCI Express 3.0 x16, celkem šesti porty SATA 6 Gbps (nechybí ani podpora SATA Express), šesti porty USB 3.0, Gb Ethernetem od Intelu, 8kanálovým HD audiem a také rozhraním 802.11ac + Bluetooth 4.0 s výstupem na antény. Obrazové výstupy zahrnují dvojici HDMI, jeden DisplayPort a dual link DVI.

Z97-Fatal1ty Killer je evidentně cílena na herní sestavy, což je vidět na první pohled z jejího označení, červených chladičů a slotů a také samolepce s označením síťovky Killer E2200. Tato deska má 10fázové napájení, čtyři DDR3 DIMM, dva PCI Express 3.0 x16 plus tři PCI Express 2.0 x1. Pak tu máme také šest SATA 6 Gbps plus SATA Express a M.2, osmikanálový zvuk Purity 2 a dále šest zadních USB 3.0 a výstupy dual-link DVI, D-Sub a HDMI, které tedy u herní sestavy stejně nevyužijeme.

Model Z97-Extreme6 nabídne velmi slušnou výbavu počínaje 12fázovým napájením a dále tu jsou tři PCI Express 3.0 x16 (x16/NC/NC, x8/x8/NC nebo x8/x4/x4), deset SATA 6 Gbps s podporou SATA Express, dva M.2, z nichž jeden využívá čtyři linky PCI Express napojené přímo na procesorový socket a pak tu je také jeden eSATA. Pak můžeme zmínit dva ethernetové porty, rozhraní dual-link DVI, D-Sub a HDMI, osmikanálový zvuk Purity 2 a samozřejmě také dual-UEFI BIOS.

Poslední novinkou je Z97 OC Formula s rovněž 12fázovým napájením a rovnou dvěma 8pinovými konektory EPS, což napovídá, že tato deska by měla nabídnout velmi dobré schopnosti při přetaktování. Plus tu je také stejně jako u předchozích dvou modelu dolní konektor Peripheral Power, který slouží k posílení napájení slotů. Paměťové sloty mají k dispozici 4fázové napájení a poblíž jsou také kontakty, na nichž může měřit různá napětí. Co se týče rozhraní pro úložná zařízení, ta jsou stejná jako u modelu Extreme4, ovšem sloty PCI Express 3.0 x16 tu jsou čtyři plus dva PCI Express 2.0 x1. Pak nechybí ani zvuk Purity 2 nebo síťovka Killer E2200.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů