www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock Beebox jde za intelovské standardy

ASRock Beebox jde za intelovské standardy
, , aktualita
ASRock už dříve ukázal svou variaci na Intel NUC, čili své počítače Beebox. Ty byly dle vyjádření této firmy jedním z nejobletovanějších produktů na Computexu, a to především proto, že nabízí více než konkurence.reklama
Společnost ASRock se často i u svých základních desek snaží nabídnout specialitky navíc, čímž se tato firma snaží konkurovat firmě MSI i nesrovnatelně mocnějším hráčům, čili firmám Gigabyte a Asus. Nyní se ASRock pustil také do výroby minipočítačů na motivy NUC, které přijdou na trh v červenci a nabídnou 14nm procesory Intel řady Braswell.

ASRock už dříve oznámil, že Beebox bude využívat pasivní chlazení, pokud jde tedy alespoň o model L10. Ovšem na starších i novějších fotografiích můžeme vidět, že zadní strana je vybavena výdechem, jaký najdeme i u ventilátorem vybavených systémů NUC. Nová zpráva už o způsobu chlazení nemluví vůbec.

Věnuje se totiž něčemu jinému, a sice výkonu. ASRock se zaměřil na přehrávání videa v rozlišení 4K a multimédia vůbec. Firma říká, že i když Intel mluví o schopnosti svých NUC přehrávat video ve 4K díky podpoře High Efficiency Video Coding (HEVC/H.265), není to bezproblémové. V prezentaci byl využit neupřesněný model Intel NUC, na němž běželo video ve 4K, ovšem pouze ve snímkovací frekvenci kolem 12 FPS, což se samozřejmě za plynulé přehrávání nedá označit. Onen počítač byl založen na Intel N3700 SoC, což je 4jádrový Braswell s taktem až 2,4 GHz a 16 shaderovou grafikou a 8 GB paměti DDR3.

ASRock zjistil, že odpovědí na tento problém je využití dvoukanálového zapojení paměti DDR3 a využil dva 2GB moduly DDR3 ve svém Beeboxu, které prý zajistily plynulé přehrávání videa ve 4K při 30 snímcích za sekundu. Beebox přitom podporuje až 16 GB RAM DDR3L-1600.

Vedle toho se ASRock rozhodl, že bude podporovat zapojení třech monitorů, a to pomocí dvou rozhraní HDMI a jednoho DisplayPortu. Ke každému BeeBoxu bude také standardně dodávat malý dálkový ovladač, vybaví jej rozhraním USB 3.0 s konektorem typu C a rozhraním Wi-Fi 802.11ac, které bude moci fungovat jako Wi-Fi přístupový bod.

Počítač bude k dispozici v černém, bílém a zlatém provedení, ovšem zatím ještě nebyly oznámeny ceny. ASRock zatím také neuvedl, s jakým procesorem Braswell má na trh dorazit, ovšem to vůbec nevadí, protože dostupný je pouze jeden, tedy zmíněný Pentium N3700.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek