ASRock Q1900TM-ITX: nizounká a pasivně chlazená

ASRock Q1900TM-ITX: nizounká a pasivně chlazená
, , aktualita
Společnost ASRock v poslední době uvádí na trh roztodivné základní desky formátu Mini ITX, mezi něž se řadí i nový model Q1900TM-ITX. Ten nabídne velmi tenký profil, pasivní chlazení svého procesoru i DC napájení.reklama
ASRock je jednou z firem, která si uvědomuje, že základní desky Mini ITX vybavené procesory s velmi nízkou spotřebou nejdou s klasickými ATX zdroji moc dohromady. Nabízí tedy i základní desky vybavené konektory pro DC napájení z adaptérů, jako je například nedávno představená ASRock Q1900DC-ITX. Nyní se mezi ně zařazuje také model Q1900TM-ITX, který je vybavený stejným procesorem, ale nabídne daleko nižší profil.

Základem této desky tedy je také čtyřjádrový procesor či SoC Intel Celeron J1900 založený na jádře Bay Trail-D. Celeron J1900 má čtyři jádra pracující na 2 GHz a díky turbu až na 2,42 GHz, vybaven je grafickým jádrem se čtyřmi shadery na 688 až 854 MHz a jeho TDP je pouze 10 W. Na uchlazení takovéhoto čipu by tedy měl stačit i malý nízký pasivní chladič.

Kolem tohoto chladiče jsou umístěny dva sloty SO-DIMM pro paměti DDR3L s frekvencí 1333 MHz. Dále na desce najdeme také jeden slot mini PCI Express plus klasický PCI Express x1, dva porty SATA 3 Gbps a také jeden konektor SATA Power, z nějž budeme příslušné disky či SSD napájet. To je absolutní nutnost, neboť tato deska je určena pouze pro napájení z adaptéru, který se pochopitelně o další zařízení nepostará.

Do výbavy Q1900TM-ITX patří ještě Qualcomm Atheros Gigabit Ethernet, jeden port USB 3.0, dva USB 2.0, jedno rozhraní LVDS vedle D-Sub a HDMI a také dva audio konektory. Tato zadní rozhraní jsou umístěna tak, aby nezvyšovaly celkový profil základní desky, takže nejvyšší z nich je soustava dvou portů USB. Desku tak budeme moci uzavřít do velmi nízké skříně, a jedná se tak i o dobrý základ pro OEM výrobce a jejich systémy. Nicméně Q1900TM-ITX se bude prodávat i maloobchodech, a to za cenu kolem 110 euro.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek