www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD
, , aktualita
Mobilní počítače Chromebook jsou již dobře známy a bylo jen otázkou času, kdy se začnou rozšiřovat také desktopové modely. K tomu nyní přispěje i Asus se svým levným modelem Chromebox, který přijde v přepočtu na cca 3700 Kč.reklama
Asus Chromebox můžeme označit za takový novodobý nettop, čili stolní počítač s relativně nízkým výkonem a nízkou cenou. Jedná se o model připomínající formát Intel NUC, tedy alespoň navenek. Asus přitom slibuje velmi jednoduché nastavení a také rychlý start během několika sekund. Zabudována již bude také ochrana proti virům a softwarové aktualizace budou probíhat automaticky.

Chromebox je také vstupenkou do světa webových služeb firmy Google a také aplikací z Chrome Web Store, které nám umožní využívat i služby jako YouTube, Hulu Plus. Netflix a další. Uživatelé automaticky dostanou 100 GB na Google Drive, které mohou využít pro sychronizaci svých PC, chytrých telefonů, tabletů, apod. Využít k tomu samozřejmě můžeme stávající účet na Googlu.

Samotný počítač je založen na procesorech Intel 4. generace, přičemž přesný model nebyl uveden, ale jistě půjde o nějaký levnější a nízkospotřebový. Ve výbavě dále je Wi-Fi 802.11 b/g/n , čtyři porty USB 3.0, výstupy HDMI i DisplayPort (připojit lze dva monitory s rozlišením až 4K/UHD), jeden výstup na headset, čtečka karet SD, Bluetooth 4.0 a také otvor pro zámky Kensington.

Asus Chromebox bude k dispozici nejdříve v Severní Americe za 179 USD, a to v březnu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek