www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus chystá LCD se 4K a 144 Hz

Asus chystá LCD se 4K a 144 Hz
, , aktualita
Společnost Asus si chystá herní 27" monitor pro uživatele náročné na rozlišení i obnovovací frekvenci. Jeho chystaná novinka nabídne Ultra HD a obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nejde přitom ani o panel typu TN.reklama
Asus se tak snaží dostat na trh monitor, jehož schopností nebude moci plně využít ani ta nejrychlejší grafická karta a navazuje na model PG279Q z minulého roku. Ten má také 27 palců, ale rozlišení 2560 x 1440 a díky podpoře G-Sync nabídne synchronizovanou obnovovací frekvenci až do 165 Hz. Tento model získal příznivé recenze jako jeden z nejlepších herních modelů na trhu, ovšem nyní to vypadá, že Asus jej v dohledné době zastíní další novinkou.

Nicméně ta je dle PCGamesHardware.de zatím ve stádiu prototypu, takže se ještě na trh nechystá, ale je se na co těšit. Na rozdíl od PG279Q má nový a dosud nepojmenovaný model ne panel typu TN, ale IPS od společnosti AU Optronics. Ten má rozlišení 3840 x 2160, čili Ultra HD a dle zveřejněných informací má v tomto rozlišení zvládnout obnovovat obraz až 144krát za sekundu.

Asus sám svou novinku označuje za herní monitor, ale už neříká, zda ten bude podporovat G-Sync nebo FreeSync a už vůbec se blíže nerozepsal o tom, jak to bude s variabilní obnovovací frekvencí. Namísto toho se dozvíme už jen o ergonomickém stojanu, který nabídne veškeré obvyklé možnosti nastavení včetně pivotu.

Jisté je, že pro využití schopností nového monitoru budeme potřebovat novou kartu, a to ne pouze pro zajištění dostatečného výkonu. Rozlišení 4K při 144Hz je pochopitelně velice náročné i na datovou propustnost obrazového rozhraní a na to nebude stačit ani DisplayPort 1.3, který v daném rozlišení končí na 120 Hz. Nové GeForce a Radeony ale počítají i s DisplayPort 1.4, kterýžto standard sice oproti verzi 1.3 nenavyšuje datovou propustnost, ale přináší podporu komprese Display Stream Compression 1.2 s poměrem až 3:1, takže ta by oněch 24 Hz navíc rozhodně měla zvládnout.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek