www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází
, , aktualita
Odkládané vypuštění dvoučipové grafické karty NVIDIA GeForce GTX Titan Z, konkurence pro AMD Radeon R9 295X2, se dnes konečně stalo skutečností. Takže jaká jsou fakta o tomto produktu pro nejnáročnější zákazníky?reklama
S oficiálním představením nové karty GeForce GTX Titan Z přišel u nás nejdříve Asus, který představil svůj model, ovšem můžeme očekávat, že ostatní verze budou nachlup stejné. V poslední době bylo datum vypuštění této karty na trh velkým tématem a naposled se mluvilo o tom, že NVIDIA už jen dokončuje ovladače. Předběžné výsledky testů přitom ukazovaly na to, že Titan Z a R9 295X2 jsou na stejné výkonnostní úrovni, někdy vede GeForce a někde Radeon, ovšem Radeon je o polovinu levnější.

Takže s čím NVIDIA a potažmo Asus nakonec přichází na trh? Pokud jste očekávali, že konečná verze přinese nějaké zásadná změny, pak jste čekali marně. Pracovní frekvence čipů dávajících dohromady 5760 CUDA jader je dle očekávání 705 až 876 MHz, což je výrazně slabší než u jednočipových Titanů. Karta se tak velmi spoléhá na technologii NVIDIA GPU Boost 2.0, jež má vyhnat frekvenci z nízkého základu.

Nezměnila se ani cena, takže tato karta se bude během několika dní u nás a na Slovensku prodávat za 77 000 Kč, respektive 2800 euro.

GTX TITAN Z-12GD5
  • Grafické jádro: NVIDIA GeForce GTX TITAN Z 
  • Standard sběrnice: PCI Express 3.0
  • OpenGL: OpenGL 4.4
  • Grafická paměť: 12 GB GDDR5
  • Zvýšený takt GPU: 876 MHz
  • Základní takt GPU: 705 MHz
  • Jádra CUDA: 5 760
  • Takt paměti: 7 000 MHz
  • Rozhraní paměti: 768bitové
  • Výstup: 1× nativní DVI-I, 1× nativní DVI-D, 1× nativní HDMI, 1× nativní DisplayPort 1.2

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek