Asus má dvě malé desky se 14nm Celeron "Braswell"

Asus má dvě malé desky se 14nm Celeron "Braswell"
, , aktualita
Pokud máte zájem o malou základní desku formátu Mini ITX a relativně nevýkonným, ale úsporným a pasivně chlazeným procesorem, můžete si vybrat mezi dvěma modely od firmy Asus - N3150-C a N3050-C.reklama
Své modely s procesory Intel Braswell představil už v květnu ASRock a poté svůj model uvedl na trh také Biostar pod označením N3150NH. Nyní tu ale máme modely Asus N3150-C a N3050-C, které jsou navenek naprosto stejné, ovšem využívají odlišné procesory. Už dle označení desek je zřejmé, že jde o Celerony N3050 a N3150 s architekturou Airmont.

Hlavním rozdílem mezi nimi je, že N3050 má dvě a N3150 zase čtyři jádra. Jinak se liší pouze v taktech, přičemž základ pro CPU je stejný na 1,6 GHz a maximum na 2,16 a 2,06 GHz. Takt grafického jádra s 12 shadery má vyšší zase N3150 s maximem na 640 MHz oproti 600 MHz u N3050. Oba pak mají snadno zkrotitelné TDP 6 W a SDP 4 W a určeny jsou pro dvoukanálové zapojení pamětí DDR3L-1600.

Obě desky tedy jsou navenek stejné, takže mají i stejnou nabídku zadních portů, mezi něž patří dva PS/2 pro klávesnici a myš, dva USB 3.0 i 2.0, gigabitový Ethernet, HDMI, D-Sub a sériový port a tři audio konektory. Asus tedy počítá i s tím, že desk budou nasazeny třeba v obchodě, kde se dají na sériové rozhraní napojit různá zařízení.

Na deskách najdeme ještě dva sloty DIMM pro DDR3, klasické 24+4pinové napájení, slot PCI-Express 2.0 x4 s otevřeným koncem, jeden mPCIe, dva SATA 6Gbps a headery na další dvojice USB 3.0 a USB 2.0.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů