www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus už má PC Oculus Ready pro virtuální headset

Asus už má PC Oculus Ready pro virtuální headset
, , aktualita
Ke konci minulého týdne se přihlásila společnost Oculus VR se svým programem Oculus Ready, na jehož základě budeme moci určit, která PC se budou hodit pro provozování her na VR headsetu. První už má společnost Asus.reklama
Oculus VR minulý týden představil program Oculus Ready na události Connect 2, kde se představil také Samsung Gear VR. Jde o nový headset s cenou pouze 99 USD, který však spoléhá na to, že majitel má ve výbavě také jeden z moderních telefonů Samsung. Oculus VR také zmínil ovladač Oculus Touch a rozhraní Oculus Medium pro tvorbu obsahu a pro PC zase má nový Oculus Ready. Jde o program certifikace nových PC, na nichž bude možné bez problémů provozovat nové hry pro headset Oculus Rift. Taková PC tedy budou muset disponovat moderním a výkonným hardwarem.

Hraní s VR helmou tak nebude nic levného, neboť samotný headset Oculus Rift pro PC bude stát mezi 300 a 400 dolary a pak tu bude speciální ovladač Touch a v neposlední řadě samotné PC. Pokud si koupíme nový herní model třeba od Asusu, pak se nejspíše setkáme i s tímto štítkem, který značí, že počítač je vhodný pro headset Rift.

Asus je první firma, která ohlásila své počítače splňující dané specifikace, čili ty tak mohou nést příslušné logo. Jde o výše zobrazené ROG G20CB a ASUS G11CD. Oba jsou založeny na 6. generaci procesorů Intel Core a grafických kartách NVIDIA GeForce GTX. Ovšem ne zcela všechny verze budou vhodné pro Oculus Rift, však výrobce headsetu doporučuje alespoň GeForce GTX 970 nebo Radeon R9 290, zatímco zmíněné počítače Asus začínají na GeForce GTX 745 4 GB. Oculus VR dále doporučuje procesor na úrovni Core i5-4590 a alespoň 8 GB RAM.


Zpráva z jiného soudku říká, že Asus byl v prvním pololetí letošního roku největším světovým výrobcem herních notebooků s velkým 40% podílem. Herní notebooky jsou přitom dle Digitimes takové, které mají grafickou kartu na úrovni GTX 950M nebo lepší. Druhým výrobcem v pořadí se stalo Lenovo s 30 procenty trhu a MSI třetí s 15 procenty. Tato společnost se tedy rychle propadla v nabídce notebookových gigantů.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek