Autonomní vozy od Applu asi nebudou, firma propouští

Autonomní vozy od Applu asi nebudou, firma propouští
, , aktualita
Desítky propouštěných zaměstnanců, kteří ve firmě Apple pracovali na projektu Titan, svědčí o tom, že firma možná i zcela ruší projekt na vývoj autonomně řízených vozů. Na nich v posledních měsících pracovala v rámci projektu Titan.reklama
Dle listu The New York Times společnost Apple propustila desítky svých zaměstnanců, jak mělo potvrdit trio informovaných lidí. Ti měli pracovat na projektu Titan, který se týká vývoje autonomních vozů a obecně se mluví prostě o "Apple car". Hlavním důvodem má být to, že celý projekt neměl slibný vývoj a zjistilo se, že Apple by oproti jiným firmám neměl co nabídnout. Své projekty ostatně ohlásila již řada automobilek a často ve spolupráci s významnými technologickými společnostmi. Popřípadě si automobilky jako Ford dopřály akvizici slibných startupů.

Dle informovaných lidí měl Apple zrušit přinejmenším část projektu Titan, a to po dvou letech výzkumu a investic. V červenci bylo také vyměněno vedení projektu a možná že právě to rozhodlo o jeho seškrtání. Není to přitom tak dávno, co se psalo o tom, jak agresivně si Apple a Tesla mezi sebou přetahují perspektivní zaměstnance, aby měly nejlepší příležitost, jak se stát vedoucí společností na tomto slibném trhu. Apple přitom chtěl vyvíjet celé řešení, čili celé automobily a vypadá to, že si ukousl moc velké sousto, zatímco firmy mu blízké (Google či NVIDIA) se raději zaměřily na rozvíjení svých schopností novým směrem, než aby se snažili vmáčknout se mezi tradiční výrobce aut.

Je tak vysoce pravděpodobné, že Apple nebude vyrábět žádná auta, ale projekt Titan nakonec nemusí být celý zahozen. Apple může jít právě cestou vývoje jednotlivých technologií, které nabídne k adopci automobilovému průmyslu. Ostatně už nyní má k dispozici své první prototypy, které právě testuje a ty se mohou stát testovací platformou pro dále vyvíjené technologie. To ještě uvidíme.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek