www.svethardware.cz
>
>
>

Autopilot Tesly pravděpodobně zachránil muži život

Autopilot Tesly pravděpodobně zachránil muži život
, , aktualita
V poslední době jsme se mohli dočíst o tom, jak je autopilotní systém vozů Tesla život ohrožující, ale to pro ty, kteří na něj nehledě na jeho vyspělost až příliš spoléhají. Nyní se ukázalo, že může na druhé straně životy i zachraňovat.reklama
A to nejen tak, že zabrání srážce, to není tento případ. Vezměme to ale od začátku. Na samotném začátku prázdnin se objevila informace o první smrtelné nehodě Tesly řízené autopilotem, což bylo ale způsobeno pouze tím, že dotyčný člověk na něj moc spoléhal, čímž se sám vystavil riziku. Autopilot totiž zdaleka není připraven na zcela autonomní řízení vozu a i kdyby byl, musíme si prostě uvědomit, že nehody se stávat budou bez ohledu na vyspělost řídicích systémů aut.

Nyní se společnost Tesla může pochlubit, že jeden život jejich auto s největší pravděpodobností zachránilo. Jedná se o Tesla Model X, jehož majitel jel domů z práce ve státe Missouri, kdy pocítil intenzivní boles v hrudi a oblasti žaludku, což mu téměř znemožnilo řídit. Byl ale schopen namísto zastavení u krajnice zadat autopilotu cestu do nejbližší nemocnice, která byla vzdálená přes 30 kilometrů. K té auto samo dorazilo a řidič už musel jen najít vhodné místo k zastavení.

Následně mu byla diagnostikována plicní embolie, takže šlo o život přímo ohrožující onemocnění, kdy nastane obstrukce přísunu krve do plic. Bylo tak důležité, aby se muž dostal do nemocnice co nejdříve a její personál vyjádřil překvapení, že toho byl ve svém stavu vůbec schopen. Pokud by se pokusil dostat do nemocnice bez autopilota, bylo by i dle jeho slov celkem možné, že by velice ohrozil i jiné účastníky provozu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře