www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ BL3200PT: 32 palců a VA displej

BenQ BL3200PT: 32 palců a VA displej
, , aktualita
V tomto týdnu se vyrojila řada nových zajímavých monitorů, mezi něž patří i BenQ BL3200PT, který nabídle velkou 32" obrazovku a na ní pak rozlišení WQHD, čili 2560 x 1440. To odpovídá čtyřnásobku rozlišení HD.reklama
BenQ BL3200PT přitom využívá panel typu VA a i když bychom na 32 palcích asi raději měli rozlišení Ultra HD, čili čtyřnásobné Full HD, pak bychom se v takovém případě museli nejspíše smířit s panelem TN. Novinka od BenQ má tedy rozlišení 2560 x 1440 s poměrem stran 16:9 a dle výrobce je určena pro CAD/CAM aplikace, takže má jít o profesionální monitor s obdobnými parametry jako BenQ BL2710PT z minulého roku.

Dále tu máme novou verzi Eye-Care pro ochranu očí, která je rozšířena o redukci vyzařování modrého světla (Low Blue Light), jež je prý pro oči škodlivé. Monitor také již stihl získat ocenění Red Dot Award 2014, a to i za speciální externí ovladač, který může být usazen na základně a poslouží ke snazšímu nastavení.

Co se týče ostatních specifikací, pak nativní kontrastní poměr je slušných 3000:1, pak tu máme jas 300 cd/m2, pozorovací úhly 178° horizontálně i vertikálně a zvládne stoprocentně pokrýt barevný prostor sRGB, přičemž dokáže zobrazit 1,7 miliardy barev. Pro CAD/CAM je tu k dispozici speciální režim, pak tu máme software BenQ Display Pilot s funkcemi Auto Pivot, Desktop Partition a ovládání OSD.

Stojan pak umožní nastavit výšku v rozsahu 150 mm, naklonit obrazovku a nechybí ani pivot. Pak tu jsou integrované 5W stereo reproduktory, díky Flicker-Free bychom si neměli stěžovat na poblikávání podsvícení panelu, které může být regulováno automaticky dle okolního světla.

BenQ BL3200PT bude na trhu dostupný od května 2014 s doporučenou cenou 17 990 Kč s DPH (na Slovensku pak za 649 euro).

Zdroj: TZ BenQ
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář