www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bezpečnější Google Gmail, lepší varování před nebezpečnými odkazy i špehováním vládou

Bezpečnější Google Gmail, lepší varování před nebezpečnými odkazy i špehováním vládou
, , aktualita
Google dělá svou e-mailovou službu Gmail opět o něco bezpečnější. Přestože sám o sobě nezvyšuje bezpečnost, novinky se týkají upozornění uživatelů na potenciálně nebezpečné situace, které je mohou ohrozit.reklama
Společnost Google zapracovala na několika varováních ve službě Gmail. Již 44 dní funguje varování před posíláním a přijímáním e-mailů přes nezabezpečené kanály. Od té doby se využívání šifrování e-mailů zvýšilo o nezanedbatelných 25 %. Přestože se vše vyvíjí k vyššímu zabezpečení, pořád mohou vznikat problémy, kdy špatné nastavení může celou snahu narušit, a proto Google spolu s partnery jako je Yahoo nebo Microsoft navrhuje standard SMTP Strict Transport Security, který by vyžadoval, aby se e-maily posílaly jen po zabezpečených kanálech.


Google Gmail varování před absencí šifrování


Spousta prohlížečů už dávno varuje před nebezpečnými odkazy (tzv. Safe Browsing) a tato funkce už byla i v Gmailu. Nyní se upozornění bude zobrazovat i po kliknutí na nebezpečný link, kdy se ještě jednou zeptá, zda opravdu chcete riskovat a navštívit nebezpečnou stránku.


Google Gmail varování před nebezpečnými odkazy


V neposlední řadě Google rozšiřuje další funkci své e-mailové služby, varování před špehování vládními složkami. Toto upozornění bylo dosud v malém řádku nahoře, nyní půjde o celostránkové varování. Google tvrdí, že tato varování se zobrazují přibližně 0,1 % uživatelů a jde zejména o novináře, politiky nebo aktivisty. Navrhuje pak lepší zabezpeční účtu např. dvoufaktorovou autentizací. Připomeňme, že varování před vládními útoky zavedl v říjnu 2015 i Facebook.


Google Gmail varování před útokem vlády


Zdroj: googleblog.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář