Biostar Hi-Fi Z97WE slibuje kvalitní audio a dvě LAN

Biostar Hi-Fi Z97WE slibuje kvalitní audio a dvě LAN
, , aktualita
Vedle ostatních firem si i Biostar připravil desky pro nové procesory Haswell Refresh a Broadwell, mezi nimiž figuruje i Hi-Fi Z97WE, která má nabídnout kvalitní audio, dva ethernetové porty a také podporu karet M.2.reklama
Biostar Hi-Fi Z97WE je tedy jednou z nových základních desek vybavených čipsetem Intel Z97 Express a socketem LGA 1150, které jsou určeny pro nejnovější procesory Intel. Zakoupit si do nich můžeme Haswell Refresh, třeba chystané Devil's Canyon, ovšem počkat si můžeme na nové 14nm čipy Broadwell, které se mají na trhu objevit ještě v tomto roce. V takovém případě ale můžeme zůstat ještě u klasických Haswell.

Nová základní deska firmy Biostar patří do rodiny Hi-Fi, takže slibuje kvalitní zvuk. Nicméně ten dnes nabízí i řada jiných výrobců a jejich desek, kteří mluví o kvalitním DAC, kondenzátorech a ostatních komponentách, kterým je vyhrazena část desky obvykle opticky oddělená svítící LED cestičkou. Tak tomu je i v tomto případě.

Hi-Fi Z97WE má dále ve výbavě dva 1Gbps ethernetové porty, které můžeme spojit, abychom dosáhli teoretické propustnosti 2 Gbps, ale to je celkem obvyklá vlastnosti. Čtyři sloty DIMM pojmou až 32 GB DDR3 RAM, pak tu máme dva PCI Express 3.0 x16, jež si mohou rozdělit celkem 16 linek z procesoru, a dále pak po dvou PCI Expres 2.0 x1 a PCI. Pro úložná zařízení je připraven jednak slot M.2 s propustností 10 Gbps a vedle něj i šestice SATA 6 Gbps. Slot M.2 se dá využít nejen pro SSD, ale také pro moduly s bezdrátovým rozhraním Wi-Fi + Bluetooth, WiGig nebo satelitní modul, NFC či rádio.

Na zadním štítku najdeme jeden PS/2 vyhrazený klávesnici, dále dva USB 2.0, čtyři USB 3.0, D-Sub, DVI i HDMI, dva RJ-45 a nakonec pět audio konektorů s optickým S/PDIF. Veškeré specifikace najdete na webu výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Biostar
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek