www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?
, , aktualita
V červnu se máme dočkat další dvojice nových procesorů Intel Core, které se od nedávno uvedených Haswell Refresh liší tím, že nabídnou podstatně vyšší takty i slib snadného přetaktování. Na co se tedy můžeme těšit?reklama
Mezi nedávno představené procesory Haswell Refresh od Intelu nepatří žádný nový model, který by byl součástí rodiny s označením K, což značí odemčený násobič, a tedy daleko lepší předpoklady pro přetaktování. Intel však na ně nezapomněl a chystá se je vypustit na trh někdy v červnu v podobě modelů Core i7-4790K a Core i5-4690. Nyní je známe pod kódovým označením Devil's Canyon.

Důvod pro to, aby tyto procesory měly své vlastní označení, je ten, že prý byla vybrána zvlášť povedená jádra, která Intel umístil do vylepšeným pouzder, jejichž kontakty mají snést zvýšenou proudovou zátěž. A krom toho byl vybrán lepší teplovodivý materiál umístěný mezi procesor a jeho heatspreader, jak už bylo několikrát uvedeno.

Díky tomu mohl Intel v případě procesoru Core i7-4790K zvolit výrazně vyšší takty, takže tam, kde Core i7-4790 díky Turbo Boost končí, tam model s označením K teprve začíná. Je tedy taktován na základní frekvenci 4 GHz a Turbo Boost zajistí dalších až 400 MHz navíc. Intel tedy poprvé dosáhne hranice 4 GHz, pokud mluvíme o základním taktu. Samozřejmostí je pak podpora Hyperthreadingu, 8 MB L3 cache a řadič pro 1600MHz paměti DDR3.

Core i5-4690K však na druhou stranu nabídne stejné takty jako i5-4690, čili 3,5 GHz v základu a 3,9GHz maximální frekvenci. Nicméně to je stejně jedno, neboť tento procesor je stejně určen pro přetaktování a dle Expreview by oba měly být schopny dosáhnout pracovní frekvence 5 GHz, a to se vzduchovým chlazením. Za zmínku stojí také fakt, že TDP obou procesorů bylo mírně zvýšeno, a to o 4 W na 88 W. Uvidíme snad již brzy na Computexu, jak si tyto procesory povedou. Na trh se mají dostat někdy v polovině června.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek