BitFenix Aegis: skříň s LCD v předním panelu

BitFenix Aegis: skříň s LCD v předním panelu
, , aktualita
Známý a oblíbený výrobce počítačových skříní, společnost BitFenix, si připravila další skříň, která má ve svém předním panelu zasazen LCD displej. Jde o model Aegis, který tímto navazuje na dříve představenou Pandoru.reklama
BitFenix Pandora byla představena již loni v září a jde o malou skříň pro sestavy s deskou Micro ATX, do níž se ale přesto vejde i velmi výkonná sestava se dvěma grafikami, jak ostatně ukazují přiložené fotografie u aktuality. Nyní se tak BitFenix rozhodl nabídnout další model s předním LCD displejem, a to Aegis, což je již větší skříň, ale stále určená pro sestavy s Micro ATX deskou. Jde tedy stále o Mini Tower.

Ovšem oproti Pandoře má Aegis už běžnější design herní počítačové skříně, takže tu máme perforované plechy, ostré rysy i velké boční plexi, skrz něž můžeme koukat na svou sestavu. BitFenix jako obvykle připravil i modelovou sestavu, která je chlazena pomocí vody, a to jak procesor, tak dvě grafické karty.

Do útrob skříně se vejdou karty s délkou až 380 mm, dále čtyři 3,5" pevné disky a stejně tolik 2,5" disků. Není tu však pozice pro optickou mechaniku, ale s tím se už řada uživatelů dokáže snadno smířit. Co se týče chlazení, předek skříně může právě i díky nepřítomnosti pozice pro optickou mechaniku nést tři 120mm nebo dva 140mm ventilátory, což odpovídá i možnostem pro instalaci radiátoru vodního chlazení. Nahoru se vejdou také tři 120mm nebo dva 140mm ventilátory a pak tu je ještě zadní a spodní 120mm pozice. U všech ventilátorových pozic pro nabírání čerstvého vzduchu jsou prachové filtry.

Vepředu máme dva porty USB 3.0 plus klasické audio pro sluchátka a mikrofon. Displej BitFenix ICON v předním panelu je skrytý, takže ve vypnutém stavu není vidět. Má úhlopříčku 2,8", rozlišení 320 x 240 a připojuje se pomocí rozhraní USB 2.0 přímo do základní desky. S pomocí softwaru si tedy na něm můžeme zobrazit vlastní obrázek, přičemž výrobce dal k dispozici zdrojový kód. Ten mohou vývojáři využít pro další úpravy a třeba i zobrazení animací.

BitFenix Aegis bude k dispozici v několika barevných provedeních, a to včetně černého, červeného, žlutého, modrého a bílého. K dispozici bude také jednodušší Aegis core, ovšem ten bude mít namísto displeje hliníkové logo výrobce.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře