Carmack obviněn z ukradnutí technologie pro Oculus Rift

Carmack obviněn z ukradnutí technologie pro Oculus Rift
, , aktualita
Zanedlouho poté, co se už začaly uklidňovat vášně spojené s akvizicí firmy Oculus VR Facebookem, byl John Carmack firmou ZeniMax Media obviněn z toho, že jí ukradl klíčovou technologii, která stojí za úspěchem headsetu Oculus Rift.reklama
Na konci března se objevila informace, že Facebook za dvě miliardy dolarů koupí Oculus VR, čili firmu stojící za očekávaným headsetem virtuální reality Oculus Rift. John Carmack, který v Oculus VR pracuje na pozici CTO, sám později vysvětlil, proč se vedení firmy rozhodlo spojit se s Facebookem. Dle něj bude trh s virtuální realitou dříve nebo později veden velkými firmami, takže pro Oculus VR tu byla jen ta otázka, s kým se spojit. Sám Carmack nepředpokládal, že to v jejich případě bude právě Facebook, ale věří, že právě ten se stane zdrojem prostředků k dosažení cílů firmy Oculus VR.

Nyní však přichází obvinění ze strany ZeniMax Media, což je herní vydavatel stojící třeba za sérií The Elder Scrolls. Ten poslal po jednom dopisu firmě Oculus a Facebook, v nichž obviňuje právě Johna Carmacka, že bez povolení použil technologii vlastněnou ZeniMaxem (kterou měl vyvinout právě Carmack, když u nich pracoval) a právě ta umožnila, aby se headset Oculus Rift stal realitou. Navíc prý nejde pouze o tento headset, ale také o konkurenční Sony Project Morpheus, který má být na oné technologii založen.

Oculus nároky firmy ZeniMax zcela odmítá a komentuje je jen jako trapné a absurdní nároky vznesené někým, kdo vycítil příležitost získat něco z dvoumiliardového obchodu. I Carmack sám se k tomuto obvinění vyjádřil. Dle něj nebyl patentován žádný výsledek práce, kterou pro ZeniMax udělal. Tato firma prý vlastní kódy, které pro ně napsal, ale nevlastní VR technologie, přičemž Oculus nevyužívá žádné kódy vlastněné ZeniMaxem.

Dnes se navíc objevila zpráva, že na svém VR headsetu začal pracovat také Microsoft. Potvrdil to Phil Spencer, který řídí divizi vyrábějící Xbox. Uvedl rovněž, že Microsoft není v této oblasti nováčkem a jeho výzkumný tým již dříve koketoval se systémy virtuální reality. Nicméně Microsoft zatím nemá nic konkrétního, co by mohll ukázat, takže je jasné, že je za ostatními výrobci poněkud pozadu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek