www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook koupil Oculus VR za 2 miliardy dolarů

Facebook koupil Oculus VR za 2 miliardy dolarů
, , aktualita
Zakladatel Facebooku a jeho dnešní CEO Mark Zuckerberg oznámil, že jeho firma koupila známého vývojáře headsetu virtuální reality Oculus Rift, společnost Oculus VR. Celá transakce má hodnotu 2 miliardy amerických dolarů.reklama
O headsetu Oculus Rift jsme se zmiňovali nedávno v souvislosti s Virtualizerem a hrou Skyrim, v níž se hráč může s tímto vybavením velmi přiblížit realitě. Facebook rozpoznal ve firmě Oculus VR velký potenciál, za nějž byl ochoten zaplatit celkem dvě miliardy dolarů. Konkrétně to bylo 400 milionů v hotovosti a pak 23,1 milionů akcií Facebooku v hodnotě 1,6 miliardy. Dalších 300 milionů v hotovosti je prý připraveno pro případ, že se firmě Oculus VR podaří dosáhnout jistých cílů. Akvizice má být dokončena do konce června tohoto roku, přičemž ředitelství firmy Oculus VR zůstane v kalifornském Irvine a zaměstnanci se i nadále budou zabývat svou původní prací.

Facebook označil Oculus VR za vedoucí firmu ve svém oboru a také oznámil, že se chystá její záběr, který se momentálně týká počítačových her, rozšířit do nových oblastí, jako jsou komunikace, média, zábava, vzdělávání, atd. Technologie virtuální reality se tak mají stát novou sociální a komunikační platformou a z toho je celkem zřejmé, kam Facebook míří.

Firma Oculus VR oznámila, že má s Facebookem podobné cíle a chce přispět k otevřenějšímu a více propojenému světu, k čemuž má pomoci virtuální realita. A samozřejmě tu jsou taky ony dvě miliardy, které jí pomohly se rozhodnout. Facebook zase doufá, že se mu tím podaří zachytit nástup virtuálních platforem ještě předtím, než se z nich stane běžná věc. Zuckerberg doslova řekl, že "Oculus má šanci stát se tou nejvíce sociální platformou vůbec, a změnit tak způsob naší práce, komunikace i zábavy".

Nicméně každý není nadšený ze spolupráce obou firem. Vývoj hry Minecraft pro Oculus Rift byl právě z tohoto důvodu zrušen.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře