www.svethardware.cz
>
>
>

Chcete si upravit svět Fallout 4? Od dubna to bude možné

Chcete si upravit svět Fallout 4? Od dubna to bude možné
, , aktualita
Bethesda Softworks se snaží svůj Fallout 4 rozšiřovat o další DLC, který bude ke stažení od března. Pak ale budeme mít možnost sami si tvořit vlastní mody této hry, a to pomocí oficiálních nástrojů GECK chystaných na duben.reklama
Nedávno byla představena tři rozšíření (DLC) pro hru Fallout 4, a to Automatron, Wasteland Workshop a Far Harbor chystaná na březen, duben a květen. Vy ale můžete mít svůj nápad, jak hru upravit a vytvořit v jejím prostředí něco originálního a nového. Právě k tomu poslouží jako v předchozích sériích GECK (Garden of Eden Creation Kit), jenž má být zpřístupněn v době mezi dvěma chystanými DLC. Již dnes jsou samozřejmě ke stažení různé mody pro Fallout 4, ovšem jejich tvůrci měli zatím značně omezené možnosti, což příchodem GECK padne.

GECK slibuje možnost tvorby zcela nového prostředí, které se může od klasického Wasteland zcela lišit a může překypovat zelení a životem. Půjde v podstatě o podobný nástroj, jaký jsme měli k dispozici už ve třetím díle Falloutu nebo také ve hrách série The Elder Scrolls. Krom nové krajiny můžeme tvořit nové postavy s vlastními dialogy, questy, předměty včetně zbraní a také nové tvory. S pomocí GECK si také můžeme pomoci z nějaké nepříjemné situace dané chybou v původních questech.

Otázka je, jak bude nový GECK vypadat a zda nabídne více či méně možností pro upravení původní hry. Vzhledem k tomu, že Bethesda své nástroje pro modding průběžně vylepšuje, lze očekávat, že nový GECK bude skutečně mocnějším nástrojem než ty předchozí. Jedná se také o jeden z hlavních důvodů, proč by měl hráč takových her preferovat platformu PC. Třeba takový Skyrim může být vyladěn způsobem, že bude od původní verze k nerozeznání a nabídne nádherné prostředí blížící se realitě. A zdaleka to není pouze o grafice, ale o řadě často jednoduchých modů, s jejichž pomocí si můžeme vylepšit hru tak, že upravíme některou její vlastnost, která se nám nelíbí. Často to bývá třeba přepracovaný inventorář, který bohužel bývá vývojáři často uzpůsoben pro konzolové ovládání.
upravený Skyrim


Navíc sami vývojáři sledují moddingovou scénu a někdy zařadí úspěšné nápady do svých chystaných titulů. Fallout 4 například obsahuje sídla, která připomínají prostředí známého modu Fallout New Vegas a podobné to bylo v případě Oblivionu a následujícího Skyrim. V dubnu tedy můžete očekávat počátek nové vlny modů pro Fallout 4.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek