www.svethardware.cz
>
>

Chystá se remake klasické hry System Shock

Chystá se remake klasické hry System Shock
, , aktualita
Shodan se vrací, aby nám opět v podobě umělé inteligence zatopil ve hře System Shock, tedy ve skutečnosti v její moderní přepracované verzi. Na té se již pracuje a tvůrci slibují, že její podstata bude zachována.reklama
Je dobře, že se začínají přepracovávat staré herní pecky, alespoň si k nim budou moci najít cestu i mladší hráči, které tato doba minula. Mluvíme konkrétně o roku 1994, v němž se dostal na trh první System Shock od Looking Glass Studios. Ty už dnes neexistují a vývoj dalšího dílu hry Bioshock, která se vyvinula právě ze System Shocku, převzali kalifornští 2K Games.
původní System Shock a jeho připravovaná vylepšená verze - klikněte pro zvětšení -


System Shock se už svého přepracování dočkal, a to v podobě titulu System Shock: Enhanced Edition od Night Dive Studios. To samé studio ale přijde s další novou verzí této hry, která bude z grafického hlediska kompletně přepracována, upravena pro "moderního hráče" a samozřejmě bude určena pro nové OS (či snad i konzole).

Night Dive Studios ale slibují, že podstata této hry bude zachována a svým duchem se bude odpovídat původnímu titulu. Stephen Kick, který toto studio vede, k tomu řekl, že jeho tým je v kontaktů s tvůrci původního System Shocku, čili i ti budou na nové hře svým způsobem pracovat. Nepřímo také ve svém vyjádření slíbil i kompletně nový díl.


System Shock: Enhanced Edition přišel na trh poměrně nedávno, a to v září letošního roku. Představil novinky, jež jsme v roce 1994 ještě neznali, ale dnes nám připadají samozřejmé, tedy například rozhlížení se pomocí myši. Dále tu je podpora vysokých rozlišení a přepracované ovládání, ale jinak jde v podstatě o původní hru. Na Metacritic má tato hra skóre slušných 85/100.

Nová zatím nepojmenovaná verze už je evidentně ve vývoji a bude vytvořena pomocí modernějšího enginu, ale dle screenshotu nahoře v žádném případě nelze očekávat grafiku v kvalitě srovnatelné se zbrusu novými 3D hrami. Dívat se ale budeme aspoň už na 3D objekty a nepřátele a ne 2D sprity zasazené do prostoru. Design jednotlivých herních úrovní ale zůstane zachován a na stránkách tvůrců (viz zdroj) se můžete podívat na screenshoty ze staré a nové hry ukazující stejné lokace a stejně tak na artwork.

Zdroj: TZ Polygon

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek