www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína zakázala instalovat Windows 8 na vládní PC

Čína zakázala instalovat Windows 8 na vládní PC
, , aktualita
Čínská vláda se postarala o nemilé překvapení pro Microsoft, neboť zakázala instalovat systém Windows 8 na všechny vládní počítače, což by tedy mělo zahrnovat všechna PC na úřadech, jichž jistě nebude málo.reklama
Microsoft by tedy takové rozhodnutí určitě měl pocítit, zvláště když se doposud horlivě snaží zvednout prodeje svého nejnovějšího systému. Čínská zpravodajská agentura Xinhua oznámila, že vláda se tak rozhodla kvůli zajištění budoucího zabezpečení svých počítačů, a to poté, co Microsoft ukončil podporu Windows XP, které jsou v Číně stále velmi populární.

Čínská vláda tedy dle svých slov nechce ignorovat rizika spojená s provozem operačního systému bez garantované technické podpory. Dle Xinhua je tedy důvodem zákazu Windows 8 to, aby se Čína v budoucnu vyhla stejným problémům, jaké se objevily nyní s ukončením podpory Windows XP. Je však pravda, že Microsoft pokračuje s podporou systému Windows XP, ovšem pouze pokud si ji zákazník zaplatí. To učinily například vlády Spojeného království a Nizozemí, které za podporu vydají několik milionů dolarů. Číně takováto možnost ale evidentně nestačí.

Dle agentury Xinhua tak může být tento zákaz příležitostí pro místní alternativy založené na Linuxu, a to Kylin či StartOS. Mluvčí Microsoftu vyjádřil své překvapení a uvedl, že jeho firma standardně spolupracuje s vládami na tom, aby její produkty vyhovovaly jejich požadavkům. To v současnosti platí pro Windows 8, přičemž Windows 7 jsou stále v nabídce.

Čína je pro Microsoft specifická také v tom, že i přes její velkou populaci jsou tržby prý nižší, než dejme tomu právě v Nizozemí. Důvodem je vysoké procento pirátských kopií systémů Windows, které jsou na čínských počítačích nainstalovány. Nicméně Windows XP dle odhadů běží na cca polovině všech čínských desktopových počítačů, takže pro Microsoft je čínský trh současně i velkou příležitostí, pokud se mu tedy podaří uživatele přesvědčit k tomu, aby přešli na nový a především legálně zakoupený systém.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář