www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8.1 Update dorazil, Windows XP končí

Windows 8.1 Update dorazil, Windows XP končí
, , aktualita
Dnes začal Microsoft distribuovat očekávanou aktualizaci pro systém Windows 8.1, která je známá pod označením Windows 8.1 Update. Zároveň však končí podpora systému Windows XP, pro nějž byly vypuštěny poslední aktualizace.reklama
Microsoft začal dnešním dnem distribuovat novou významnou aktualizaci pro systém Windows 8.1, která dostala označení Windows 8.1 Update (dříve Update 1). Vedle toho bude i dnešním dnem zakončena podpora operačního systému Windows XP a také kancelářského balíku Office 2003, pro něž je tedy toto Patch Tuesday posledním termínem, kdy budou uvolněny aktualizace. Windows XP tak zůstane nadále bez podpory a především bez bezpečnostních záplat.

Co se týče Windows 8.1 Update, pak to přinese především vylepšené rozhraní pro počítače bez dotykového monitoru, což se týká i podpory klávesnice pro obrazovku Start. Nicméně návrat Start menu, které bylo prezentováno na Build Conference v minulém týdnu, se zatím ještě nekoná. Dále tu je ale možnost provozovat aplikace pro Metro v desktopovém prostředí a umístit si jejich zástupce na spodní lištu a vedle toho Microsoft slibuje svižnější běh systému na slabších počítačích.

Windows 8.1 Update bude na počítače s Windows 8.1 nutné nainstalovat vzhledem k tomu, že dle ZDNet by pak nebylo možné už od května instalovat další aktualizace. Nicméně uživatelé systému Windows 8 samozřejmě nemusí na nejnovější aktualizaci přecházet a pro jejich systém budou aktualizace připravovány až do 12. ledna 2016. Pokud ale budou chtít aktualizovat, pak nejdříve musí přejít na Windows 8.1 a až pak mohou nainstalovat Windows 8.1 Update.

Uvidíme tedy, kdy bude Windows 8.1 Update opravdu k dispozici, protože krátce po poledni mě služba Windows Update nenabídla nic nového.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře