www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM Storm QuickFire Rapid i s individuálním podsvícením

CM Storm QuickFire Rapid i s individuálním podsvícením
, , aktualita
Společnost Cooler Master si pod značkou CM Storm připravila novou verzi svého staršího klávesnicového modelu CM Storm QuickFire Rapid. Ten dostal navíc do názvu písmeno "i" a vedle toho především funkci ActivLite.reklama
Cooler Master tak u své CM Storm QuickFire Rapid i nabízí stejnou funkci, jakou disponuje také konkurenční model Corsair Vengeance K95 (recenze). Funkce ActivLite má tedy v označení slovo technologie, ale to je pro ni snad až příliš vzletné slovo. Skrývá se totiž pod ní jen pět režimů podsvícení s pěti úrovněmi jasu, což řídí 32bitový procesor ARM. Vedle standardních pěti profilů můžeme vytvořit čtyři další a ty naprogramovat do paměti klávesnice. Jde konkrétně o to, že můžeme ovládat podsvícení každé klávesy zvlášť, což je možné především díky tomu, že každá je vybavena vlastní LED.

Zatím nevídanou novinkou je pak to, že můžeme nechat klávesu nakrátko rozsvítit ihned po jejím stisku, přičemž světlo pak bude pomalu pohasínat. Praktický smysl to nemá sice žádný, ale jako světelný efekt to může být pěkné. Výrobce to označuje za Trailing Effects a vyzkoušet si to můžete virtuálně pomocí myši na stránkách výrobce (viz zdroj).

CM Storm QuickFire Rapid i je vyrobena z matného plastu a využívá odpojitelný USB kabel a tlačítka Cherry MX. K dispozici tak bude nejspíše více verzí a můžeme očekávat, že tu bude podobný výběr jako u původní QuickFire Rapid (recenze). Ta je nabízena s tlačítky Blue, Black a Brown, ovšem záleží na regionu.

Firma zatím neprozradila nic o dostupnosti a ceně, ale uvedla, že tato tisková zpráva se týká pouze evropských trhů.

Zdroj: TZ Cooler Master
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře