www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooltek W1: pro výkonné sestavy s Mini-ITX

Cooltek W1: pro výkonné sestavy s Mini-ITX
, , aktualita
Po společnosti Lian Li si i Cooltek připravuje novou skříň, která je určena pro sestavy založené na základní desce Mini-ITX. A dle pohledu do interiéru této skříně je jasné, že to nemusí být žádné chudinky, ale počítače se slušným výkonem.reklama
Něco podobného si tedy nedávno pod označením PC-Q33 připravila firma Lian Li a celkově vzrůstající počet těchto skříní ukazuje na vzrůstající oblibu malých sestav. Není divu, když leckomu stačí jeden disk či disk plus SSD a mainstreamová grafická karta nebo dokonce integrovaný grafický čip v procesoru, jehož spotřeba, a tedy potřeba chlazení, v posledních letech spíše klesá.

To vše přispívá k rozšiřování malých skříní, jako je i nová Cooltek W1. Její rozměry jsou 356 x 242 x 362 a vyrobena je z ocelového šasi pokrytého hliníkovými bočnicemi a předním panelem. Pravá bočnice pak nese i potřebná tlačítka a konektory, konkrétně dva USB 3.0 a dva audio, přičemž verze W1 Windows nabídne i boční plexi.

Uvnitř je skříň stejně jako PC-Q33 rozdělena na dvě části. Zde je spodná část učena pro zdroj, jenž si bude nabírat čerstvý vzduch zpod skříně. Na dně skříně také můžeme vidět dvě 2,5" pozice pro SSD.

V horní části je pak vše ostatní, a to místo pro základní desku s vysokým procesorovým chladičem a také dvouslotovou grafickou kartu s plným profilem. Ta může být dlouhá až 320 mm. Pro chlazení skříně jsou pak připraveny dva 140mm ventilátory umístěné vepředu a vzadu a nakonec zbývá přední šachta pro až čtyři pevné disky.

Cooltek W1 tedy může být základem pro výkonné a malé PC. Ze zprávy jsme se ale už nedozvěděli, jaká bude její cena a kdy dorazí na trh.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře