www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-5775C "Broadwell": 5 GHz se vzduchovým chlazením

Core i7-5775C "Broadwell": 5 GHz se vzduchovým chlazením
, , aktualita
Intel si dle různých zdrojů chystá pro rozloučení se socketem LGA 1150 dva desktopové procesory Broadwell, a to Core i5-5675C a Core i7-5775C. Díky nim se budeme moci přesvědčit především o tom, jaké frekvence snesou intelovské 14nm procesory.reklama
Do této doby přišlo na trh již mnoho procesorů generace Broadwell, ale ani jeden z nich zatím nepatří mezi desktopové procesory, takže se dosud nikdo nevěnoval tomu, jak je to s jejich přetaktováním. Až nyní přinesl nové informace server HKEPC, dle nichž byl k pokusům o přetaktování využit procesor Core i7-5775C, o jehož základních specifikacích jsme se dozvěděli již v březnu. Jde o procesor se základní frekvencí 3,3 GHz, turbem až 3,7 GHz, čtyřmi jádry i podporou Hyperthreadingu, 6 MB L3 cache, grafikou Intel Iris Pro 6200, podporou pamětí DDR3L-1600 MHz a TDP 65 W. Mimochodem, když to srovnáme s generací Skylake, a konkrétně Core i7-6700K, pak ten má stejný počet jader i Hyperthreading, frekvenci 4 až 4,2 GHz, 8 MB L3 cache a grafiku HD Graphics 4600, která bude výrazně slabší než Iris Pro, přičemž tento procesor má mít TDP 95 W, což je podezřele moc. Asi nikdo by se tedy nedivil, kdyby to bylo se specifikacemi nejlepších procesorů Skylake poněkud jinak.

Vraťme se ale k našemu Broadwellu, který byl testován na základní desce ASRock Z97 OC Formula a chlazen běžných věžovitým chladičem Gelid se 120mm ventilátorem a evidentně tu byl k dispozici odemčený násobič, díky němuž je přetaktování snadné. Po zvýšení napětí na 1,42 V bylo možné nastavit násobič 50, díky čemuž procesor pracoval na frekvenci plných 5 GHz, což je na vzduchové chlazení velmi slušné.

Nicméně na takovéto frekvenci asi procesor nebyl stabilní v zátěži, neboť následně byl proveden test 32M wPrime, který byl proveden za 4,399 sekundy, přičemž procesor už běžel na 4,8 GHz s neuvedeným napětím.

Otázka tedy je, zda byl procesor stabilní i na oněch 4,8 GHz, však zvládnutí čtyřsekundové zátěže ještě nic neznamená. Nicméně je to alespoň příslib toho, že by 14nm generace procesorů Intel mohly být k overclockerům velmi přívětivé.

Zdroj: Expreview
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek