Core V21: HAF Stacker dle Thermaltake

Core V21: HAF Stacker dle Thermaltake
, , aktualita
Společnost Thermaltake si připravila vlastní skříň, kterou je možné v jednotlivých kusech vrstvit na sebe. Jedná se o model Core V21, který je určen pro sestavy založené na menších základních deskách Micro ATX.reklama
Thermaltake Core V21 tak připomíná skříně Cooler Master HAF Stacker 935, ovšem s tím rozdílem, že Cooler Master nabízí tři různé modely, které je na sebe možné vrstvit, zatímco Thermaltake má pouze jeden. Jedná se o model typu Cube, do nějž můžeme instalovat desky Micro ATX a samozřejmě také Mini ITX. Můžeme si tak z více skříní vytvořit jednu vysokou, v níž budeme mít více systémů nebo jeden rozsáhlý. Limit zde v podstatě není žádný.

Thermaltake nám ovšem dá také na výběr, zda chceme mít základní desku umístěnou vertikálně nebo horizontálně, což má dle tiskové zprávy odrážet naši osobnost. Dále si tedy raději budeme všímat jen technických podrobností, dle nichž je možné desku z výchozí horizontální polohy umístit do vertikální vedle levé bočnice. Ta má na sobě sice plexisklo ale k dispozici by měla být i verze s průduchy, alespoň dle fotografií na webu výrobce.

Jednotlivé skříně také nemusíme využít pouze pro instalaci jednotlivých systémů, ale i pro rozšíření jednoho. Můžeme tak skrz více skříní umístit jeden až 600mm radiátor vodního chlazení, některou využít čistě pro instalaci pevných disků, mechanik či SSD, atd. Grafické karty mohou mít na délku až 350 mm a procesorový chladič na výšku až 185 mm.

Thermaltake Core V21 je tak dělaný především pro vodou chlazené počítače, na něž bylo myšleno především. Můžeme na něco takového ale klidně zapomenout a pořídit si samostatnou skříň, která má rozměry 336 x 320 x 424 mm a hmotnost 6,5 kg. Vybavena je předním 200mm ventilátorem s otáčkami 800 RPM a další 120mm nebo 140mm umožní nainstalovat dozadu, nahoru, dolů i do obou stran, pokud v nich ovšem není zrovna panel s plexisklem. Skříň není vybavena žádnou mechanikovou pozicí a pro pevné disky má tři odnímatelné šachty, jež se dají využít i pro 2,5" SSD, jež mají navíc tři vlastnmí pozice.

Více vám o této skříni prozradí stránky výrobce a především tamní galerie. O cenách a dostupnosti se však zatím nedozvíme nic.

Zdroj: TZ Thermaltake
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů