www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Flash Voyager GTX: 450MB/s flash disk na trhu

Corsair Flash Voyager GTX: 450MB/s flash disk na trhu
, , aktualita
USB flash disky se v posledních letech vytratily ze zájmu veřejnosti, protože se jednak staly typickým spotřebním zbožím a také se jejich vývoj značně zpomalil až zastavil. Nyní tu ale máme výjimku.reklama
Corsair je jednou z mála firem, která se vždy snažila posunovat výkon USB flash disků dopředu. V paměti tak můžeme mít především řadu Flash Voyager, na niž nyní navazuje nový model Flash Voyager GTX, který slibuje výkon na úrovní moderních SSD.

Konkrétně se můžeme těšit na rychlosti čtení až 450 MB/s a zápisu až 350 MB/s. Dnešní SSD jsou samozřejmě i výkonnější, především ta s rozhraním M.2 nebo PCI Express, ale i tak jde o velmi slušná čísla. Flash Voyager GTX USB 3.0 byl přitom představen již dříve na Computexu, kdy jsme se mohli dozvědět i o jeho vlastnostech, ovšem novinkou je, že jej Corsair již vyslal na trh, a to ve 128GB a 256GB verzi.

Nové flash disky nabídnou technologie USB Attached SCSI a S.M.A.R.T., jsou pochopitelně kompatibilní s rozhraními USB 3.0 i 2.0 a pracují bez ovladačů na všemožných operačních systémech. Obě verze jsou na trhu již u nás, a to zhruba již od 3000 a 6000 Kč s daní.

Zdroj: TZ Corsair

CORSAIR VOYAGER GTX 128GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

CORSAIR Voyager GTX 256GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější USB flash disky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek