www.svethardware.cz
>
>
>
>

D-Link AC1900: výkonné Wi-Fi s až 1900 Mbps

D-Link AC1900: výkonné Wi-Fi s až 1900 Mbps
, , aktualita
Označení AC1900 je mezi výrobci routerů velmi populární, protože si je pro jedny ze svých nejlepších modelů zvolily také firmy TP-Link nebo Belkin (Linksys). Nyní ale přichází s routerem AC1900 společnost D-Link.reklama
V případě společnosti Linksys a jejího Smart Wi-Fi AC1900TP-Link AC1900 získáme routery, které své maximální propustnosti 1900 Mbps dosahují kombinací 1300 Mbps na 5GHz kanálu a 600 Mbps na 2,4GHz kanálu. To ostatně platí i pro nový D-Link AC1900, takže i v tomto případě je pro zařízení s rozhraním Wi-Fi 802.11ac vyhrazeno 5GHz pásmo a pro Wi-Fi 802.11n pak 2,4GHz pásmo.

D-Link se také nechal slyšet, že jeho AC1900 má zbrusu nové uživatelské rozhraní, které je přizpůsobeno také mobilnním zařízením, a tedy i dotykovému ovládání. Vylepšena byla také služba QoS přo řízení provozu na síti, která prý optimálně zatěžuje obě pásma. Samozřejmostí je pak rodičovská kontrola a možnost blokace stránek, monitorování sítě a také možnost zpřístupnit limitované připojení hostům.

Router je dále vybaven jedním gigabitovým portem WAN, čtyřmi gigabitovými LAN, jedním USB 3.0 a jedním USB 2.0. Mezi jeho schopnosti patří také podpora DLNA, režim mostu (Bridge Mode), Advanced AC Smartbeam, VPN passthrough a VPN server. D-Link si za něj řekne o 190 USD, ovšem v nabídce jsou i levnější modely pro 802.11ac, které jsou často označeny jako AC1750 (1300 + 450 Mbps), AC1200 (867 + 300 Mbps zaokrouhleno) nebo AC750 (450 + 300).

Zdroj: TZ D-Link
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek