www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Další várka úniků kolem změn designu Windows 10

Další várka úniků kolem změn designu Windows 10
, , aktualita
V posledních dnech se objevily screenshoty zachycující nové změny ve Windows 10. Jde o průhledné menu Start a nový vzhled přihlašovací obrazovky. Také unikly screenshoty nového prohlížeče Spartan. Také společně zauvažujeme o designu Windows 10 obecně.reklama
Takže popořadě. Unikly screenshoty Windows 10 Technical Preview Build 10031, které ukazují jednak nový vzhled přihlašovací obrazovky a jednak průsvitné menu Start. Takže změn sice není mnoho, ale je vidět, že na vzhledu Windows 10 se v Redmondu pilně pracuje a finální podoba může být ještě daleko.


Windows 10 - menu Start


Další úniky ukazují vzhled nového prohlížeče Spartan (připomínáme, že jde jen o kódové jméno), který je vyveden zcela v novém, velmi minimalistickém stylu. Zdroje neuvádí, o které sestavení se jedná, ale vlastně je to jedno. Vzhled Spartanu zcela zapadá do celkové koncepce Windows 10. Jak jsme již dříve uvedli, Spartan by měl být součástí dalšího veřejného sestavení „desítek“, které by mělo být k dispozici v průběhu březnu.

V této souvislosti vás (stejně jako nás) určitě napadá, proč se Microsoft vydal cestu rozvoje a pokračování designu předchozí nepříliš oblíbené verze Windows 8.1 a proč aspoň nenabídne jako možnost zvolit si vzhled velice úspěšné a oblíbené verze Windows 7. Uživatelé si design „sedmiček“ zamilovali a řadě z nich se ten nový vůbec nelíbí – aspoň soudě podle reakcí z mnoha diskusních fór (našich i anglicko-jazyčných).


Windows 10 - přihlašovací obrazovka


Pokud chce Microsoft přimět uživatele Windows 7 k upgradu, zdaleka nemusí stačit, že „desítky“ budou zdarma. Jak redmondští designéři, tak marketingoví specialisté by rozhodně měli zvážit nabídku volby původního designu „sedmiček“. Pro spoustu uživatelů by to byl vážný důvod, proč přejít a naopak – pokud tahle možnost bude chybět, tím spíše mohou chtít zůstat u staré verze. Zahrnutí jiných typů designu určitě nepředstavuje technicky neřešitelný problém.


Prohlížeč Spartan


Naštěstí jsou tu aplikace třetích stran, z nichž některé nabízejí už i pro Windows 10 možnost změn vzhledu. Třeba menu Start je možné změnit do podoby známé z dřívějších verzí pomocí oblíbené aplikace Classic Shell. Ta je nově k dispozici v betaverzi 4.2, která už dobře funguje právě ve Windows 10. A umožňuje současně používat i nový vzhled menu Start, stačí při kliknutí na toto tlačítko podržet klávesu SHIFT.


Zastoupení jednotlivých verzí Windows


Nejde nám samozřejmě o propagaci konkrétní aplikace, jen chceme ilustrovat, že když se chce, tak to jde. Také se divíte, že Microsoftu tohle pořád nějak nedochází? „Osmičky“ jsou určitě velmi rychlý a stabilní systém, přesto upgradovala jen menšina uživatelů verzí XP a 7 (viz obrázek výše). „Desítky“ vypadají technicky výborně, ale vzhled se prostě spoustě lidí nelíbí (psali jsme o tom).

A jak se na design Windows 10 díváte vy? A co byste dělali na místě Microsoftu, dali byste uživatelům možnost volby jejich vzhledu?

Zdroje: Neowin (1, 2), WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek