www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD

Dell P2815Q: zatím nejlevnější 28" Ultra HD
, , aktualita
Již dříve jsme se mohli dozvědět o tom, že si Dell chystá 28" LCD monitor P2815Q, který nabídne rozlišení Ultra HD. Dosud se tvrdilo, že jeho cena bude mírně pod 1000 USD, ovšem jak se ukázalo bude ještě mnohem nižší.reklama
Monitor Dell P2815Q byl zmíněn již na začátku prosince společně s 24" modelem UP2414Q. Před pár dny také Lenovo představilo svůj model ThinkVision Pro2840m, což je rovněž 28" model s rozlišením Ultra HD, na němž je zajímavá cena 800 USD. Jenomže monitor Dell P2815Q má dle nejnovějších informací dorazit do obchodů 23. ledna, a to s cenou 700, respektive 699 USD. Je tedy ještě výrazně levnější.

Nabídnout má panel typu TN (dříve zprávy hovořily o IPS) s podsvícením pomocí LED, který si budeme moci nastavit díky flexibilnímu stojanu, jemuž nechybí ani funkce pivot. Další specifikace hovoří o odezvě 8 ms, kontrastním poměru 1000:1 a rozhraních HDMI a DisplayPort (popřípadě i mini DisplayPort). Špatnou zprávou je, že v rozlišení 3840 x 2160 nabídne pouze 30Hz obnovovací frekvenci, což příliš nehodí zvláště u her, ale v 1920 x 1080 už bude mít 60 Hz.

My teprve uvidíme, jak se cena 699 USD promítne v našich obchodech, ale jedno je jisté. Leto se konečně můžeme těšit na větší a levnější monitory s vysokým rozlišením, které nahradí rozšířené Full HD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek