www.svethardware.cz
>
>
>

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10
, , aktualita
LCD monitory jsou jedna z ubývajícího množštví oblastí ve světě počítačů, které se mají kam smysluplně vyvíjet a nabízet mohou zajímavé novinky. Ukazuje to nyní i Dell se svým novým UltraSharp UP2718Q a nejen s ním.reklama
PC průmysl se dělí na oblasti, kde už téměř není co inovovat a na opačné straně je tu hardware, který má před sebou slibnou budoucnost. Zapříčinil to fakt, že dnes už málokdo opravdu potřebuje vyšší výkon procesoru/grafiky, větší disk či více operační paměti, než nabízely počítače před řadou let. Pociťují to třeba výrobci základních komponent, jako jsou základní desky, které jako jednu z největších letošních inovací nabízí RGB podsvícení různých podob. Vypadá to pěkně, ale praktický účel je téměř nulový. Podobná věc platí třeba i pro periferie, kde je RGB podsvícení v drtivé většině případů jen pěkné pozlátko, které postrádá smysl, ačkoliv by nemusel, jak ukazuje Das Keyboard 5Q.

A pak tu máme hardware, kde probíhají smysluplné inovace, protože je z čeho brát. Zářným, a to doslova, příkladem jsou nové monitory, které už běžně nabízí vysoké rozlišení, kvalitní barvy a nově také ve větším měřítku podporu HDR. Vedle toho je tu i rostoucí oblast herních monitorů vyznačujících se podporou synchronizace obrazu, krátkou odezvou a vysokými obnovovacími frekvencemi.

Dell UltraSharp UP2718Q bude patřit spíše mezi pracovní nástroje a na svém 27" displeji nabídne rozlišení 4K/Ultra HD a také podporu standardu HDR10 s UHD Alliance Premium Certification jako vůbec první model své značky.

To znamená, že maximální jas dosahuje 1000 cd/m2 a pak tu máme také Dell PremierColor zajišťující 100procentní pokrytí barevných prostorů sRGB, AdobeRGB a REC 709, DCI-P3 má 97,7 procent pokrytí a REC2020 76,9 procent. Každý z těchto režimů bude u jednotlivých kusů zkalibrován přímo v továrně, ale uživatel bude mít možnost svého nastavení, které si pak může uložit do profilů. K dispozici bude k těmto účelům volně zakoupitelná sonda společně s příslušným softwarem Dell UltraSharp Calibration.

Dvojice monitorů na druhé fotografii už patří do rodiny InfinityEdge a jde o 27" U2718Q a 25" U2518D, které už nebudou mít tak dobré barvy a ani podporu HDR, což také reflektují mnohem nižší ceny. Nakonec můžeme zmínit 32" model Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K, který se už dostal na trh. Ale o tomto obru s rozlišením 33,2 megapixelů už jsme psali. Ceny jsou následující
  • Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) - $4999,99
  • Dell UltraSharp 27 4K HDR Monitor (UP2718Q) - $1999,99 od 23. května
  • Dell UltraSharp 27 4K Monitor (U2718Q) - $699,99 od poloviny července
  • Dell UltraSharp 25 Monitor (U2518D) - $499,99 od poloviny července

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek