www.svethardware.cz
>
>
>

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10

Dell ukázal 27" UltraSharp se 4K a HDR10
, , aktualita
LCD monitory jsou jedna z ubývajícího množštví oblastí ve světě počítačů, které se mají kam smysluplně vyvíjet a nabízet mohou zajímavé novinky. Ukazuje to nyní i Dell se svým novým UltraSharp UP2718Q a nejen s ním.reklama
PC průmysl se dělí na oblasti, kde už téměř není co inovovat a na opačné straně je tu hardware, který má před sebou slibnou budoucnost. Zapříčinil to fakt, že dnes už málokdo opravdu potřebuje vyšší výkon procesoru/grafiky, větší disk či více operační paměti, než nabízely počítače před řadou let. Pociťují to třeba výrobci základních komponent, jako jsou základní desky, které jako jednu z největších letošních inovací nabízí RGB podsvícení různých podob. Vypadá to pěkně, ale praktický účel je téměř nulový. Podobná věc platí třeba i pro periferie, kde je RGB podsvícení v drtivé většině případů jen pěkné pozlátko, které postrádá smysl, ačkoliv by nemusel, jak ukazuje Das Keyboard 5Q.

A pak tu máme hardware, kde probíhají smysluplné inovace, protože je z čeho brát. Zářným, a to doslova, příkladem jsou nové monitory, které už běžně nabízí vysoké rozlišení, kvalitní barvy a nově také ve větším měřítku podporu HDR. Vedle toho je tu i rostoucí oblast herních monitorů vyznačujících se podporou synchronizace obrazu, krátkou odezvou a vysokými obnovovacími frekvencemi.

Dell UltraSharp UP2718Q bude patřit spíše mezi pracovní nástroje a na svém 27" displeji nabídne rozlišení 4K/Ultra HD a také podporu standardu HDR10 s UHD Alliance Premium Certification jako vůbec první model své značky.

To znamená, že maximální jas dosahuje 1000 cd/m2 a pak tu máme také Dell PremierColor zajišťující 100procentní pokrytí barevných prostorů sRGB, AdobeRGB a REC 709, DCI-P3 má 97,7 procent pokrytí a REC2020 76,9 procent. Každý z těchto režimů bude u jednotlivých kusů zkalibrován přímo v továrně, ale uživatel bude mít možnost svého nastavení, které si pak může uložit do profilů. K dispozici bude k těmto účelům volně zakoupitelná sonda společně s příslušným softwarem Dell UltraSharp Calibration.

Dvojice monitorů na druhé fotografii už patří do rodiny InfinityEdge a jde o 27" U2718Q a 25" U2518D, které už nebudou mít tak dobré barvy a ani podporu HDR, což také reflektují mnohem nižší ceny. Nakonec můžeme zmínit 32" model Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K, který se už dostal na trh. Ale o tomto obru s rozlišením 33,2 megapixelů už jsme psali. Ceny jsou následující
  • Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) - $4999,99
  • Dell UltraSharp 27 4K HDR Monitor (UP2718Q) - $1999,99 od 23. května
  • Dell UltraSharp 27 4K Monitor (U2718Q) - $699,99 od poloviny července
  • Dell UltraSharp 25 Monitor (U2518D) - $499,99 od poloviny července

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka
Vývoj James Webb Space Telescope je ostře sledovaný, neboť jde o velice nadějné zařízení, které nám umožní se podívat na vzdálené hvězdy a planety tak, jak dosud nebylo možné. Je tak dobrá zpráva, že testování probíhá dle plánu i přes vibrační anomálii.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije
AMD si za své procesory Ryzen vysloužilo pochvalu od společnosti id Software, které se líbí jejich cenová dostupnost, mnoho jader. id Soft se tak už chystá pro tyto procesory upravit své technologie, které toho budou moci nabídnout více než dříve.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června
Plán je takový že nová HEDT platorma Intelu založená na čipových sadách X299 bude představena na sklonku května. To bude ale pouze papírové představení, neboť na trhu bude k dispozici až o cca měsíc později a mezi tím budou k dispozici nezávislé testy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo
Jadernou katastrofu v ukrajinské elektrárně Černobyl dobře známe, však se nás v roce 1986 přímo dotkla stejně jako velké části celé Evropy. Nyní se v blízké vybydlené Pripjati opět rozsvítilo, což jde na vrub polským nadšencům.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Lyrebird umí zkopírovat hlas kohokoliv z minutového záznamu Lyrebird umí zkopírovat hlas kohokoliv z minutového záznamu
Montrealská společnost Lyrebird prezentovala svou technologii syntetizace hlasu, která umožní v krátké době "ukrást" hlas kohokoliv. Můžeme si tak poslechnout třeba rozhovor známých politiků v krátké ukázce.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  8 komentářů