www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell UP2715K: 27" 5K panel za cenu pod 2000 USD

Dell UP2715K: 27" 5K panel za cenu pod 2000 USD
, , aktualita
Společnost Dell plánuje přinést na trh svůj první monitor s rozlišením 5K ještě v tomto roce, čili někdy v průběhu prosince. Chystá si pro nás model UltraSharp UP2715K vybavený 27" panelem, a to za cenu pod 2000 dolarů.reklama
Po příchodu nových Apple iMac Retina 5K bylo jen otázkou času, kdy se monitory s rozlišením 5K (5120 x 2880 pixelů) začnou rozšiřovat i ve světě počítačů PC. A asi není náhodou, že nový Dell UltraSharp UP2715K bude mít stejně jako nové iMac úhlopříčku displeje 27", takže je možné, že jde o ty samé panely.

Dell UltraSharp UP2715K tedy nabídne se svými 5120 x 2880 pixely na 27" displeji hustotu 218 ppi, čili pixelů na palec. V porovnání s panely s 28" úhlopříčkou a rozlišením Ultra HD je to výrazně více, neboť ty mají 157 ppi.

Novinka slibuje také velmi kvalitní zobrazení barev na svém panelu IPS s 10bitovým zpracováním a 12bitovou LUT. Díky tomu dokáže pokrýt barevný prostor sRGB ze sta procent a Adobe RGB z 99 procent. Pozorovací úhly jsou 178 ° v obou směrech, typická odezva je 5 ms, maximální jas pak 350 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a milionový dynamický kontrast. Displej potřebuje zapojit dvě rozhraní DisplayPort, které pokryjí jeho nároky na datovou propustnost při obnovovací frekvenci 60 Hz. Vedle toho tu je ještě mini DisplayPort, ale pokud využijeme pouze ten, budeme mít strop na 3840 x 2160 @ 60 Hz, popřípadě budeme muset snížit obnovovací frekvenci.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik