www.svethardware.cz
>
>
>
>

Designově výrazná Corsair SPEC-ALPHA je na trhu

Designově výrazná Corsair SPEC-ALPHA je na trhu
, , aktualita
Nedávno Corsair ohlásil, že na trh přijde jeho nová skříň SPEC-ALPHA, která spadá do série Carbide. Jedná se o skříň, na níž je zajímavý především vzhled, který nemusí sedět každému. Vybrat si budeme moci alespoň ze třech verzí.reklama
Corsair Carbide SPEC-ALPHA byl představen již na začátku tohoto roku na CES, kde byla zveřejněna i jeho cena 80 dolarů (dvouletá záruka), což stále platí. Cenově tak jde o skříň střední třídy, která vychází z již dlouho známé řady a díky absenci 5,25" pozic si výrobce mohl dovolit pohrát si s jejím designem.

Zvolil si především ostré hrany a mnohoúhelníkové tvary, ale základem se evidentně stal běžný Middle-Tower, kterému byl upraven vnější plášť tvořený předním a vrchním panelem s doprovodem vysokých nožek. A jak je vidět z první koláže, vybrat si budeme moci ze třech provedeních: kombinace bílé a červené, černé a červené a černé se stříbrnou. Tomu bude odpovídat i barva podsvícení předních dvou ventilátorů.

Přední I/O panel skříně nese jako obvykle dva USB 3.0 porty, dva audio konektory, tlačítka s LED a také třípolohový přepínač. Ten poslouží k nastavení otáček připojených ventilátorů a jako obvykle půjde o 5 V, 7 V a 12 V s využitím možností zdroje.

V zadní části máme obvyklou výbavu, která nás nemá čím překvapit. Je znát, že Corsair SPEC-ALPHA má v základní nabídce tři ventilátory, jeden zadní a dva přední s LED (všechny jsou 120mm) a také tu máme dva otvory pro hadičky vodního chlazení, které dnes už nejsou moc obvyklé. Přeci jen jsou moderní skříně určeny především pro bezúdržbové chladiče, jež se bez problémů celé vejdou dovnitř. I do této skříně můžeme dát jeden 240mm radiátor dopředu.


Interiér SPEC-ALPHA má jednoduché provedení. Najdeme v něm pouze jednu šachtu pro tři 3,5" zařízení a na samotný tray můžeme umístit další tři 2,5" zařízení. Díky tomu mohou přední ventilátory nerušeně posílat vzduch k základní desce a jejímu procesoru a kartám. Samozřejmostí jsou otvory v trayi pro protažení kabelů plus poutka pro jejich upevnění.

U nás můžeme očekávat cenu kolem 2100 Kč s daní.

Zdroj: Corsair
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek