www.svethardware.cz
>
>
>

Desky se potí i mrznou: jak testuje Gigabyte?

Desky se potí i mrznou: jak testuje Gigabyte?
, , aktualita
Společnost Gigabyte si pro nás připravila video, v němž vysvětluje, jakým způsobem testuje své základní desky. Ty musí vydržet vysoké i nízké teploty a svou roli hraje také vlhkost vzduchu. Podívejme se tedy na chvíli do Taipei.reklama
Na testování základních desek jsme se částečně podívali už při naší virtuální návštěvě továrny Gigabyte v Nan-ping na Tchaj-wanu, ovšem tehdy šlo o desky z Black Edition a nyní půjde o řadové modely. Rozdíl je ten, že z Black Edition je testován každý jednotlivý kus, který pak poputuje na trh, kdežto dnes půjde o test reprezentativního vzorku běžných desek.

Jedná se o 16 sestav založených vždy na stejné desce či jiné komponentě, ale různém ostatním hardwaru, takže tu máme paměti řady odlišných výrobců, stejně jako pevné disky/SSD nebo napájecí zdroje. V tomto konkrétním případě Gigabyte testuje své desky na kompatibilitu s kartami NVIDIA Quadro (čtyři modely). Ty jsou na pohyblivém regálu, který je až po spuštění testů zastrčen do speciální místnosti, již si v Gigabyte sami navrhli a do níž se vejde cca 100 sestav. Uvnitř této místnosti je totiž poněkud nevlídné prostředí s teplotou 50 °C, v němž by nebylo příjemné dávat testovací sestavu dohromady. Na každé sestavě pak běží různé benchmarky po dobu dvou až tří dní, aby se prokázala jejich stabilita.


V dalších testech se desky vyzkouší naopak v "arktickém prostředí", jak na subtropickém Tchaj-wanu označují teplotu -10,5 °C. Tento test ale začíná také při 50 °C a navíc při 90% vlhkosti vzduchu a až pak se teploty propadnou pod -10 °C s 0% vlhkostí. Zde se také využívají speciální zdroje, kde napětí na jednotlivých větvích lze regulovat v rozsahu 7 procent, aby se vyzkoušela stabilita i při ne moc kvalitním napájení. Na tento test už postačí doba 16 hodin.

Zdroj: Gigabyte


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik