www.svethardware.cz
>
>

Deus Ex: Mankind Divided bude ihned podporovat DirectX 12

Deus Ex: Mankind Divided bude ihned podporovat DirectX 12
, , aktualita
Jednou z prvních her, na nichž si budeme moci vyzkoušet, jak je to s asynchronními shadery u grafických karet AMD a NVIDIA, je Deus Ex: Manking Divided. Ta totiž bude už zpočátu podporovat DirectX 12 a na takové tituly dnes netrpělivě čekáme.reklama
Bouřlivou diskuzi ohledně asynchronních shaderů vyvolal benchmark ve hře Ashes of Singularity od Oxide Games, kde si grafické karty NVIDIA vedou velmi špatně. V DirectX 12 mají totiž ještě horší výkon než v DirectX 11, zatímco u Radeonů je tomu právě naopak a ještě více. Takový R9 290X dokázal ve Full HD poskytnout namísto 28 FPS celých 48 FPS, čímž se vyrovnal kartě GeForce GTX 980 Ti, na niž by jinak ani omylem neměl. Ovšem zatím jde o jednu hru od ne zrovna známého výrobce a sama NVIDIA tyto výsledky nijak nekomentovala a pouze sdělila, že má důvěru ve svůj hardware a ovladače. Uvidíme tedy, až dorazí první AAA tituly pro DirectX 12, zda karty AMD budou dále ve výhodě. Pokud ano, pak to pro NVIDII bude velký problém a pro AMD příležitost podmanit si trh do doby, než dorazí nové generace karet. A to se stane v případě NVIDIE někdy v druhé čtvrtině příštího roku, pokud vše půjde dobře.

Titul Deux Ex: Mankind Divided ale přijde na trh již v únoru příštího roku i s podporou DirectX 12. Naváže na příběh z předchozího dílu s podtitulem Human Revolution a posune se pouze o dva roky do budoucnosti, tedy do roku 2029. Hráč se vžije do role Adama Jensena, který má za úkol lovit tělesně "vylepšené" teroristy a sám bude mít k dispozici řadu augmentací a hračiček. Ve spojení s novinkou o vývoji v bionice to ani moc nepůsobí jako sci-fi.

Jako obvykle si budeme moci vybrat mezi různými přístupy, takže někdo bude hrát ve stylu ninjy a jiný zase bude nepřítele kosit jako Rambo. Deus Ex: Mankind Divided je také hra, kterou ve svých materálech uvádí také společnost AMD a právě Richard Huddy (Chief Gaming Scientist) z AMD potvrdil podporu DirectX 12 a také simulace vlasů TressFX Hair 3.0.

Hra také bude obsahovat zabudovaný benchmark, takže budeme moci snadno porovnávat výkon různého hardwaru a ihned bude jasné, jak na tom jsou karty AMD a NVIDIA a výkon na API DirectX 11 a 12. Počkat si musíme do 23. února 2016, kdy hra přijde na trh ve verzích pro PlayStation 4, Xbox One a PC, přičemž zákazníci, kteří se ji odhodlají předobjednat, si budou moci zahrát už o 4 dny dříve.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře