www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dobré zprávy pro AMD: GloFo úspěšně vyvíjí proces 14LPP

Dobré zprávy pro AMD: GloFo úspěšně vyvíjí proces 14LPP
, , aktualita
Minulý týden pustil server Expreview do světa zprávu, že AMD si namísto GlobalFoundries vybere k výrobce procesorů Zen firmu TSMC. Důvodem měly být problémy s nástupem procesu 14LPP, ovšem dle nových zpráv je tomu jinak.reklama
Informace serveru Expreview byly nepotvrzené, zatímco aktuální zpráva má základ ve vyjádření zástupce firmy GlobalFoundries. Tato firma ještě na konci minulého měsíce zveřejnila zprávu, že její výrobní proces 14LPE FinFET bude připraven pro spuštění výroby ještě v tomto roce. Ovšem nás zajímá proces 14LPP (Low Power Plus) pro výrobu výkonných čipů, jehož zprovoznění má být dokončeno v tomto roce a výroba odstartována brzy v tom následujícím. Jde tedy o jakousi druhou generaci procesu 14LPE (Low Power Early).

Jason Gors, Senior Manager z GlobalFoundries, minulou sobotu potvrdil, že 14nm procesy FinFET jsou nejen vyvíjeny dle plánu, ale dokonce jsou výsledky pilotní výroby ještě lepší, než se očekávalo. Produkované wafery tak poskytují vyšší výtěžnost, a tedy nižší počet produkovaných zmetků, než se pro aktuální fázi vývoje nových procesů předpokládalo. Fámy přitom udávaly, že AMD se rozhodlo přejít k TSMC právě kvůli problémům s vývojem procesu 14LPP, což tedy nyní GlobalFoundries popírají. Stále to ale neznamená, že využití tohoto procesu pro produkci čipů Zen je hotová věc.

Vypadá to tedy, že GlobalFoundries zůstávají ve hře a mají zatím dobré předpoklady k tomu, aby v příštím roce začaly vyrábět procesory Zen. Ty pro společnost AMD představují mimořádně důležitou generaci, která ji může postavit na nohy, nebo srazit na kolena.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik