Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů

Domino's Pizza může dodávat pizzu pomocí dronů
, , aktualita
Společnosti Domino's Pizza a Flirtey nyní mohou na Novém Zélandě rozvážet pizzu pomocí dronů. Prvnímu úspěšnému letu této služby přihlíželi i zástupci tamějších úřadů letectví a ministr dopravy.reklama
V Aucklandu na Novém Zélandě byla spuštěna první komerční doručovací služba pomocí dronů. Jde o projekt společností Domino's Pizza a Flirtey, která se stará o technickou část dopravy. Prvnímu testu přihlíželi i zástupci the Civil Aviation Authority a ministr dopravy. Nový Zéland byl zvolen proto, že má nejmírnější pravidla komerčních letu dronů.


Flirtey Domino dron


Cílem je zkrátit dobu doručování, ale nejen to. Domino's Pizza chce být také progresivní společností a nabídnout svým zákazníkům metody, které u konkurence nenaleznou a tím být právě zajímavější volbou. Projekt přichází po DRU robotovi, který byl prezentován před několika měsíci. Drony jsou ekonomičtější formou dopravy a dle zástupců společnosti nemá smysl vozit 2kg náklad pizzy pomocí 2tunových aut.Pokud tento dron (Remotely Piloted Aircraft - RPA) ztratí GPS signál nebo mu začne docházet baterie, přeruší svou doručovací misi a měl by se vrátit. První skutečné lety začnou již brzy v tomto roce a společnost doufá, že se jí podobné projekty podaří rozjet i v dalších zemích jako je Austrálie, Belgie, Francie, Německo, Japonsku a Nizozemí.

Zdroj: prnewswire.com, dominos.com.au

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek