Dron DJI Phantom přistál u Bílého domu, nový firmware tomu zabrání

Dron DJI Phantom přistál u Bílého domu, nový firmware tomu zabrání
, , aktualita
Bezpilotní drony nemají poslední dobou na růžích ustláno, sílí snahy o jejich regulaci. Dalším incidentem bylo nedávné přistání dronu na trávníku Bílého domu ve Washingtonu. Phantom 2 tak brzy dostane nový povinný firmware, který tomu zabrání.reklama
Bezpilotní drony jsou velmi zajímavou hračkou, nicméně spolu s tím výrazně roste otázka bezpečnosti, a to už ať jde o nehody ve vzduchu, tak i o využití ke špionáži. Před pár dny se jednomu odvážlivci podařilo doletět do areálu Bílého domu ve Washingtonu DC, kde havaroval a přistál na trávníku. Majitel dronu se následujícího dne přiznal a na událost reagovala i společnost DJI jako výrobce tohoto dronu.


DJI Phantom 2


Připravuje nový firmware verze 3.10 pro drony Phantom 2, Phantom 2 Vision a Phantom 2 Vision+. Tento firmware ale bude povinný a rozšíří seznam bezletových zón o oblast s 25km poloměrem okolo Washingtonu DC a doplní tak více než 10 tisíc letišť, které jsou již v seznamu.

Zdroj: www.diyphotography.net

DJI - F306 Phantom 2 RC set kvadrokoptéry 2.4GHz s H3-3D gimbal
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI - F310 Phantom 2 VISION RC set kvadrokoptéry 5.8GHz
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI - F320 Phantom 2 VISION+
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře