Dron pro přepravu člověka bude v Nevadě dělat letové testy

Dron pro přepravu člověka bude v Nevadě dělat letové testy
, , aktualita
První dron, který zvládne unést a přepravit člověka, dostal ve státě Nevada povolení na letové zkoušky. Dron pro cestující, kterého bylo možné vidět na letošním veletrhu CES, se ještě letos proletí po nevadském nebi.reklama
Pod pojmem dron si mnoho lidí představí spíš drobnější stroj, který si s těžkým nákladem příliš dobře neporadí. Existuje však ale i dron, který je dost velký a silný na to, aby si dovnitř mohl sednout i člověk. Takový dron připomíná spíš už malý vrtulník, nicméně pasažér si nemusí dělat žádné starosti s pilotováním, protože dron odřídí vše za cestujícího a zvládne to sám, je potřeba jen zadat destinaci pomocí aplikace v chytrém telefonu. Stroj je přitom schopný vyvinout rychlost až 100 km/h.

Tento dron EHang 184 čínské společnosti EHang byl představen v lednu tohoto roku na veletrhu CES v Las Vegas a nyní dostal povolení na letové zkoušky v USA. Testy prvního dronu pro cestující budou prováděny v Nevadě ve spolupráci s Nevadským institutem pro autonomní systémy. Letové zkoušky EHangu 184 by se měly uskutečnit ještě tento rok, konkrétní plán však ještě není k dispozici. Vyřešit se musí i to, kde konkrétně se bude dron testovat.


"Poprvé jsme se s nimi setkali na CESu v roce 2016, byli jsme tam a v jejich stánku jsme viděli EHang 184 - a to všechny velmi zaujalo," prohlásil Mark Barker z Nevadského institutu. Zatím společnost EHang vyšle do USA jen svůj tým, do budoucna by se společnost mohla v Nevadě i usídlit.

K partnerství čínské firmy s Nevadou se vyjádřil i spoluzakladatel EHangu George Yan. Prohlásil, že jakmile dron dostane potřebnou kvalifikaci, bude jako první létat právě v Nevadě a v USA. Nevadský institut pro autonomní systémy bude čínské společnosti pomáhat s testovacími kritérii, aby dron prokázal svou způsobilost americké agentuře Federal Aviation Administration.

"Pomůžeme jim dosáhnout potřebných výsledků pro FAA. Je to velká výzva pro EHang, pro Nevadský institut pro autonomní systémy i pro stát Nevada, protože jim budeme pomáhat testovat a ověřovat jejich systém," dodal Mark Barker.

Z tohoto partnerství bude těžit i Nevada, protože uvedení dronu pro cestující do provozu bude znamenat významný pozitivní krok zejména pro turismus. Nevada má totiž v plánu po úspěšném odzkoušení zavést tyto drony jako speciální druh taxi. Tento nezvyklý druh dopravy by měl přilákat turisty.

Zdroje: engadget.com, reviewjournal.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře