www.svethardware.cz
>
>
>

Dropbox drží krok s Googlem: 1 TB prostoru za 10 dolarů

Dropbox drží krok s Googlem: 1 TB prostoru za 10 dolarů
, , aktualita
Populární datové úložiště Dropbox oznámilo úpravy ve svých placených variantách. Kromě výrazného zjednodušení možností došlo k úpravě ceny. 1 TB datového prostoru nyní vyjde na 10 dolarů měsíčně.reklama
Ačkoli je Dropbox fakticky jedním z posledních poskytovatelů cloudových úložišť, který provedl úpravy ve svých placených plánech, nakonec jsme se dočkali. Podobně jako Microsoft nebo Google nyní nabízí 1 TB datového prostoru za 9,99 USD / měsíc (přibližně 200 Kč).

Nahradil tak několik placených variant, které byly k dispozici do této chvíle, pouze jednou společnou variantou „Dropbox Pro“. Cena je sice stejná, ale za tento finanční paušál získáme již zmiňovaných 1000 GB datového prostoru.

V březnu jsme mohli tuto změnu zaregistrovat u úložiště Google Drive, v květnu u alternativy Microsoftu s názvem OneDrive. Obě konkurenční služby tedy již nabízí 1 TB prostoru za 10 dolarů nějaký ten pátek, byla tedy jen otázka času, kdy se tato cena objeví i u ostatních rivalů.

Dropbox také myslí na své stávající klienty využívající některý ze starých plánů. Pokud máte předplacený tarif Dropbox 200 nebo Dropbox 500, dojde k automatickému navýšení kvóty na 2 TB, respektive 5 TB prostoru. Nezapomnělo se ani na to, že by uživatelé mohli chtít přejít na nový plán (1TB za 10 dolarů), což bude také možné, a i když Dropbox nebude finanční rozdíl vracet, dojde k prodloužení předplaceného období na odpovídající hodnotu.

Dropbox také mimo jiné připravil novinku v podobě možnosti zabezpečit sdílenou složku heslem. Toto heslo lze také nastavit tak, aby za určitou časovou jednotku automaticky expirovalo.

Zdroj: The Register
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik