www.svethardware.cz
>
>
>

Electronic Arts a mikrotransakce: tržby 1,3 miliardy dolarů

Electronic Arts a mikrotransakce: tržby 1,3 miliardy dolarů
, , aktualita
Společnost Electronic Arts je dobře známá pro své snahy vydělávat na mikrotransakcích, a to i způsobem, za nějž si vysloužila tvrdou, ale oprávněnou kritiku. Nicméně mikrotransakce vydělávají, a to nijak zanedbatelné částky.reklama
Společnost EA se v minulých letech "proslavila" především nabídkou mikrotransakcí ve hře Dungeon Keeper pro mobilní zařízení, které tedy až tak mikro nebyly. Mohli jsme si totiž za 70 liber koupit drahokamy, které sloužily jako platidlo ve hře. V podstatě to samé jsme si ale mohli zahrát v podobě klasického Dungeon Keeper, tedy s tím podstatným rozdílem, že jsme za to po pořízení samotné hry už nemuseli platit nic. Vedle toho se objevilo něco podobného v titulu Need for Speed: No Limits, kde jsme museli čekat na doplnění virtuálního benzínu. Tedy nemuseli, mohli jsme si ho koupit.
FIFA Ultimate Team


Nicméně firmě Electronic Arts mikrotransakce nevydělávají především na těchto hrách. Jde především o sportovní hry jako FIFA, kde si můžeme kupovat balíčky virtuálních karet prů svůj Ultimate Team (nyní součástí i sérií Madden a NFL), což společnosti vydělá přibližně polovinu celkového objemu z DLC či mikrotransakcí. A jaký tento objem je? Dle zástupce firmy to bylo za minulý rok celkem 1,3 miliardy dolarů.

Jiné firmy pochopitelně také spoléhají na DLC a mikrotransakce, přičemž také jde často o kosmetické záležitosti jako nové skiny, ovšem rozdíl je obvykle ten, že EA takový obsah obvykle nabízí ke hrám, které prodává již samotné za plnou cenu (40+ USD). Čili pokud by snad někdo čekal, že hráči (či v tomto případě spíše sportovní fandové) takovýto byznys snadno prokouknou a nenechají se jen tak oškubat, může čekat dál. Takový obsah totiž firmě EA nejen generuje už přes miliardu dolarů, ale navíc je tento výdělek každým rokem stále větší s obrovským růstem mezi 60 a 80 procent. Za celý minulý rok společnost EA utržila asi 2,2 miliardy dolarů, z čehož tak pouze Ultimate Team činí téměř 30 procent.

Zdroj: GamesIndustry
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik