Elektrická dodávka Mercedes-Benz Vision Van s doručovatelskými drony

Elektrická dodávka Mercedes-Benz Vision Van s doručovatelskými drony
, , aktualita
Mercedes-Benz je progresivní automobilka, která často představuje mnoho zajímavých konceptů. Jedním z nich je dodávka Vision Van s elektromotorem. Ovládá se totiž joystickem a o dodávku zboží se starají i dva doručovatelské drony.reklama
Mercedes-Benz hodně myslí na budoucnost a už i v minulosti představil mnoho zajímavých konceptů, ať už jde o design, pohon nebo autonomní řízení. Nyní představil dodávku Vision Van, která se řídí joystickem. Odstranění volantu umožnilo posunout řidičovo sedadlo trochu blíže a ušetřit místo. V kabině je pro řidiče připraven dokonce i výdejní pult pro zboží z úložného prostoru. To se do auta neskládá tradiční cestou, ale jde o jakýsi regál, který se naplní mimo auto a do dodávky se jen zasune.


Mercedes-Benz Vision Van


Řidič si tak může zboží vyžádat a to mu z regálu bude doručeno až do zmíněného okénka v kabině. Pak jej na místo doručení může donést osobně. Druhou možností jsou dva drony na střeše auta. Opět lze automaticky vybrat zboží z regálu a připevnit je na dron. Ten unese až 2 kilogramy a autonomně bez vnějšího řízení může doletět až do vzdálenosti 10 kilometrů. To se může hodit v hůře přístupných oblastech nebo třeba v dopravních zácpách, kdy se auto moc nehýbe, ale dron může vše vyřídit místo dodávky.


Mercedes-Benz Vision Van nakládání


Vision Van má elektromotor o výkonu 75 kW (102 koní). Li-Ion baterie jsou uloženy pod podlahou a mají vydržet na projetí vzdálenosti 270 kilometrů. Systém již před jízdou spočítá ideální trasu pro doručování, čímž šetří elektrickou energii i čas.


Mercedes-Benz Vision Van interiér


Auto je vybaveno LED světlomety a LED technologie našla své místo i v interiéru, kdy na podlaze signalizuje, co se děje kolem auta.


Mercedes-Benz Vision Van s dronem


Palubní deska je na první pohled takřka holá v modročerném provedení, nicméně pokud je auto aktivní, podsvítí se displej s tachometrem, informacemi o dronech nebo s navigací. Další informační panel o zboží v útrobách auta najde řidič na zadním panelu.


Zdroj: daimler.com, extrahw.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře