www.svethardware.cz
>
>
>

Elektrovůz od Apple dorazí v roce 2019

Elektrovůz od Apple dorazí v roce 2019
, , aktualita
Dle deníku The Wall Street Journal má společnost Apple představit na trhu svůj první vůz poháněný elektřinou v roce 2019. Apple se tak dle všeho chystá začít konkurovat společnostem jako Tesla a bere svůj nový projekt vážně.reklama
O tom, že Apple chystá vlastní elektromobil, jsme si mohli přečíst již letos v únoru, přičemž tehdy byla tato zpráva založena ne na informacích z firmy Apple. Odvodit jsme si to mohli z toho, že Apple začalo firmě Tesla konkurovat při nabírání nových pracovníků a také už se objevily první nezaručené zprávy od zainteresovaných osob. Média z toho tedy ukuchtila, že Apple si chystá vlastní elektromobil, který bude pravděpodobně vybaven jeho vlastními technologiemi a možná bude schopen se řídit sám.

The Wall Street Journal (WSJ) nyní získal nové informace, jejichž zdrojem jsou "lidé obeznámení s touto záležitostí". Udávají, že společnost Apple strávila tento rok zkoumáním celého projektu, jeho proveditelnosti a právními i ekonomickými otázkami. Nakonec zjistila, že jde o uskutečnitelný projekt a dala mi zelenou.

Apple se tak prý rozhodl značně zvýšit své úsilí a příslušný tým, který již čítá 600 pracovníků, ztrojnásobit. Na projektu elektromobilu tedy bude již brzy pracovat 1800 lidí. Apple ale prý neplánuje, tedy alespoň u prvotních verzí, vytvořit plně autonomní elektromobily, které by tedy byly schopny se v provozu pohybovat i bez zásahu řidiče. Ty jsou ale součástí jeho dlouhodobých plánů a Apple již ve svých řadách má experty, kteří se jimi zabývají.

Čili můžeme předpokládat, že první vozy budou poháněny pouze elekřinou a nabídnou do jisté míry asistenci při řízení, což je dnes ale už celkem běžné. První vozy by měly být hotovy v roce 2019, což ovšem dle WSJ nutně neznamená, že budou komerčně k dispozici. Záležet bude mimo jiné i na vývoji cen ropy, které v posledních měsících výrazně padají a ty tam jsou časy, kdy se barel prodával za 100 USD. I proto jsou elektromobily pro veřejnost nyní méně atraktivní, zvláště když samy mají mnoho dětských nemocí. Za pár let to ale může být zcela jinak.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře