www.svethardware.cz
>
>

Engine Unity se stal toto léto základem pro 174.000 titulů

Engine Unity se stal toto léto základem pro 174.000 titulů
, , aktualita
Engine Unity byl představen v nové verzi letos na jaře a sliboval lepší animaci postav, fyziku, systém osvětlení scény a více možností pro audio. Nabízen je také zdarma a díky tomu se stal přes léto základem pro 174.000 titulů.reklama
Skutečně nejde o chybu, společnost Unity uvádí, že jeji engine se stal mezi dubnem a koncem července základem 174 tisíc různých her a aplikací, přesně tedy 174.183, jež byly v tomto období vypuštěny na trh či prostě dokončeny. Ve zprávě se neuvádí, o jaký engine přesně jde, ale nejspíš to bude nový Unity 5, jenž však není určen pouze pro Windows či desktopové systémy, ale celkem pro 21 platforem, jak ukazuje následující obrázek. I tak jde ale o neuvěřitelné číslo.

Pak už můžeme tak vysokému číslu i věřit, ale je otázka, co vše se mezi ty desetitisíce titulů vůbec počítá. Jisté je, že mezi ně bude patřit mnoho mobilních her, neboť firma Unity se chlubí 45% podílem mezi nimi. Toto číslo je také založeno čistě jen na firemních údajích.

Vytvořené hry za uvedené čtyři měsíce byly celkově staženy celkem 2,5miliardkrát, čili každá z nich byla stažena v průměru 14352krát. V tomto se ale budou jednotlivé tituly pochopitelně značně lišit. Stahovali je pak uživatele na celkem 1,1 miliardu unikátních zařízení, z nichž tři čtvrtiny pracují s operačním systémem Android, 17 procent s iOS. Také nabídku Steam začaly plnit nové hry na enginu Unity a jejich počet se rozrůstá každým dnem. Řada titulů vyvíjených na enginu Unity je ale nedokončena a dotáhnuta nikdy nebude. Více se dozvíte ve zprávě firmy Unity (viz zdroj).

Zdroj: TZ Unity (PDF)
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře