www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru
, , aktualita
Procesory Ryzen od společnosti AMD jsou ještě před svým vypuštěním na trh pomalu zbavovány tajemství a asi to největší, které ještě zbývá, se týká jejich cen. Španělský server El Chapuzas tvrdí, že zná evropské ceny těch nejlepších kusů.reklama
Nedávno jsme se podívali na to, jaká má být sestava procesorů Ryzen od AMD, která však ne nutně dorazí najednou. Lisa Su už před delší dobou uvedla, že nejdříve se mají dostat na trh ty nejvýkonnější kusy, a právě tomu by odpovídalo to, že španělský hardwarový server předkládá ceny modelů 1800X, 1700X a 1700.

Když budeme předpokládat, že modely označené jako PRO budou určeny OEM zákazníkům, tak tu máme maloobchodní ceny všech připravovaných 8C/16T procesorů Ryzen. Ty mají soupeřit s konkurenčními Core i7-6900K až Core i7-7700. Takže jaké jsou ony uváděné ceny?

Procesor 1800X má přijít na 599,99 eur, 1700X na 469,99 eur a 1700 na 389,95 eur, což je v přepočtu aktuálně 16.200 Kč, 12.700 Kč a 10.500 Kč. Nutno říci, že konkurenční Intel Core i7-6900K přijde na cca 31.500 Kč, Core i7-6800K na 13.000 Kč, Core i7-7700K na 10.300 Kč a Core i7-7700 stojí 9.200 Kč. Znamenalo by to, že v naprostém hi-endu by AMD bylo nesrovnatelně levnější, ale čím slabší procesory, tím se cena mezi Kaby Lake a Ryzen smazává. To samozřejmě za předpokladu, že si El Chapuzas tyto částky nevycucal z prstu.

Za zmínku stojí také uvedené takty u zmíněných procesorů, které mají být základní, čili ne turbo. Pro 1800X má platit 4 GHz, 1700X je taktovaný na 3,8 GHz a 1700 na 3,7 GHz, což vypadá velice dobře, ale opět to nelze brát jako danou věc. Dle dosavadních údajů půjde spíše opravdu o nejvyšší (turbo) frekvence.

Uvedené ceny však vypadají celkem uvěřitelně, když zatím nebudeme posuzovat to, jakému Intelu se má který Ryzen postavit. Však pod osmijádrovými Ryzen jsou ještě dva šestijádrové a čtyři čtyřjádrové, takže celkově šest procesorů, které se dle těchto cen musí vejít do hladiny několika až deseti tisíc korun, což vypadá přiměřeně. Nesmíme také zapomínat na to, že všechny Ryzen budou odemčené (otázka však je, jakou roli má přípona X). Čili asi málokdo si bude chtít pořizovat ten nejlepší model dané řady a pokud půjde třeba nejslabší šestijádrové CPU dobře taktovat (alespoň na úroveň toho lepšího šestijádra), což platí samozřejmě i pro čtyřjádra, mohli bychom snadno ušetřit.

Když se z dostupných údajů pokusíme interpolovat ostatní ceny, pak by šlo odhadnout ceny obou šestijáder mezi 7500 a 9000 Kč a čtyřjádra by se mohla vejít mezi 3500 a 6000 Kč.

Zdroj: El Chapuzas
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Čočky vyrobené 3D tiskem zajistí dronům orlí zrak Čočky vyrobené 3D tiskem zajistí dronům orlí zrak
Němečtí vědci vyrobili speciální čočky s pomocí technologie 3D tisku. Tyto čočky zajišťují speciální způsob vidění, kdy je ostrý pouze střed obrazu. Podobné optické systémy by se mohly používat například u dronů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Elon Musk odměnil muže, který obětoval svou teslu k záchraně jiného řidiče Elon Musk odměnil muže, který obětoval svou teslu k záchraně jiného řidiče
Na německé dálnici došlo nedávno k zajímavému incidentu. Muž, který jel v automobilu značky Tesla, rozpoznal, že druhý řidič je v bezvědomí. Odvážně tedy svou teslu obětoval a druhého muže tím zachránil.
17.2.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  5 komentářů
Francouzská armáda cvičí orly v ničení dronů Francouzská armáda cvičí orly v ničení dronů
Francouzská armáda vyřešila problém s nepřátelskými drony s pomocí zvířecích posil. Cvičí si orlí jednotky, které v případě nutnosti mohou zasáhnout a zničit nepřátelské bezpilotní letouny, které se dostaly na nevhodné místo.
17.2.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková
Fotografie jádra AMD Ryzen z ISSCC Fotografie jádra AMD Ryzen z ISSCC
Na International Solid State Circuits Conference (ISSCC) tento měsíc se ukazovala také prezentace, na jejíž zatím nezveřejněné části se můžeme nyní podívat. Ukazují popsaná jádra procesorů AMD Ryzen.
17.2.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Origin Access: přístup k nejnovějším hrám za 30 dolarů ročně Origin Access: přístup k nejnovějším hrám za 30 dolarů ročně
Společnost Electronic Arts se rozhodla, že nabídne svou službu Origin Access za cenu 30 dolarů ročně. Tím se nám otevře The Vault s rozrůstajícím počtem her, jež si pak můžeme užít dle libosti. Nyní si navíc tuto službu můžeme vyzkoušet na týden zdarma.
17.2.2017,  aktualita, Jan Vítek