www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru
, , aktualita
Procesory Ryzen od společnosti AMD jsou ještě před svým vypuštěním na trh pomalu zbavovány tajemství a asi to největší, které ještě zbývá, se týká jejich cen. Španělský server El Chapuzas tvrdí, že zná evropské ceny těch nejlepších kusů.reklama
Nedávno jsme se podívali na to, jaká má být sestava procesorů Ryzen od AMD, která však ne nutně dorazí najednou. Lisa Su už před delší dobou uvedla, že nejdříve se mají dostat na trh ty nejvýkonnější kusy, a právě tomu by odpovídalo to, že španělský hardwarový server předkládá ceny modelů 1800X, 1700X a 1700.

Když budeme předpokládat, že modely označené jako PRO budou určeny OEM zákazníkům, tak tu máme maloobchodní ceny všech připravovaných 8C/16T procesorů Ryzen. Ty mají soupeřit s konkurenčními Core i7-6900K až Core i7-7700. Takže jaké jsou ony uváděné ceny?

Procesor 1800X má přijít na 599,99 eur, 1700X na 469,99 eur a 1700 na 389,95 eur, což je v přepočtu aktuálně 16.200 Kč, 12.700 Kč a 10.500 Kč. Nutno říci, že konkurenční Intel Core i7-6900K přijde na cca 31.500 Kč, Core i7-6800K na 13.000 Kč, Core i7-7700K na 10.300 Kč a Core i7-7700 stojí 9.200 Kč. Znamenalo by to, že v naprostém hi-endu by AMD bylo nesrovnatelně levnější, ale čím slabší procesory, tím se cena mezi Kaby Lake a Ryzen smazává. To samozřejmě za předpokladu, že si El Chapuzas tyto částky nevycucal z prstu.

Za zmínku stojí také uvedené takty u zmíněných procesorů, které mají být základní, čili ne turbo. Pro 1800X má platit 4 GHz, 1700X je taktovaný na 3,8 GHz a 1700 na 3,7 GHz, což vypadá velice dobře, ale opět to nelze brát jako danou věc. Dle dosavadních údajů půjde spíše opravdu o nejvyšší (turbo) frekvence.

Uvedené ceny však vypadají celkem uvěřitelně, když zatím nebudeme posuzovat to, jakému Intelu se má který Ryzen postavit. Však pod osmijádrovými Ryzen jsou ještě dva šestijádrové a čtyři čtyřjádrové, takže celkově šest procesorů, které se dle těchto cen musí vejít do hladiny několika až deseti tisíc korun, což vypadá přiměřeně. Nesmíme také zapomínat na to, že všechny Ryzen budou odemčené (otázka však je, jakou roli má přípona X). Čili asi málokdo si bude chtít pořizovat ten nejlepší model dané řady a pokud půjde třeba nejslabší šestijádrové CPU dobře taktovat (alespoň na úroveň toho lepšího šestijádra), což platí samozřejmě i pro čtyřjádra, mohli bychom snadno ušetřit.

Když se z dostupných údajů pokusíme interpolovat ostatní ceny, pak by šlo odhadnout ceny obou šestijáder mezi 7500 a 9000 Kč a čtyřjádra by se mohla vejít mezi 3500 a 6000 Kč.

Zdroj: El Chapuzas
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek